Наполи се наложи над Сампдория с 2:0 на Стадио Луиджи

...

Сампдория с шеста домакинска загуба в серия А

Наполи се наложи над Сампдория с 2:0 на „ Стадио Луиджи Ферарис “ в мач от 17-ия кръг на италианската Серия А. Виктор Осимен даде задатък на „ Партенопеи “ в 19-ата минута. Томас Ринкон си извади червен картон още в средата на първото полувреме, с което остави Самп с човек по-малко още преди почивката. Елиф Елмас означи второто попадение за неаполитанци в 82-рата минута.

Двубоят стартира с напън от страна на Наполи. Замбо Ангиса бе препънат от състезател на Сампдория в наказателното поле още във втората минута, само че основният рефер направи знак, че играта би трябвало да продължи.

След три минути основният рефер получи знак от видео-асистент арбитъра и реши да отиде до монитора, с цел да преразгледа обстановката, след което отсъди дузпа. Матео Политано извърши в 6-ата минута, само че топката рикошира в десния непряк дирек.

Сам Ламерс имаше опция да даде задатък на Сампдория в 9-ата минута, когато шутира от чиста позиция в наказателното поле на Наполи, само че неговият удар мина около десния непряк дирек.

Марио Руй центрира за Виктор Осимен, който засече топката във вратата, защитавана от Емил Аудеро, с цел да открие резултата в 19-ата минута.

Томас Ринкон влезе рисково в краката на противник в 39-ата минута, за което получи пряк червен картон, а Самп трябваше да доиграе срещата с човек по-малко на терена.

Хвича Кварацхелия имаше опция да повиши задатъка на Наполи в добавеното време на първото полувреме, откакто засече центриране към себе си, само че топката мина настрана от вратата.

Станислав Лоботка пропусна огромна опция в 65-ата минута, когато се озова на стрелкова позиция, само че неговият изстрел не бе прецизен.

Ситуацията от началото на срещата се повтори в 82-рата минута. Футболистът на Сампдория Роналдо Виера препъна конкурент в наказателното си поле, за което Наполи получи правото да извърши дузпа, която бе осъществена от Елиф Елмас.

След този триумф Наполи е на първото място във краткотрайното класиране в Серия А с актив от 44 пункта и на седем от втория в подреждането – Ювентус. Сампдория остава в зоната на изпадащите със единствено 9 завоюва точки.

13:30 08/01 15:00 08/01 16:00 08/01 16:00 08/01 16:00 08/01 17:15 08/01 18:30 08/01 18:30 08/01 19:00 08/01 19:30 08/01 21:45 08/01 22:00 08/01