Наполи се наложи над Монца с 4:2 като гост в

...

Наполи се справи с Монца след силно второ полувреме

Наполи се наложи над Монца с 4:2 като посетител в мач от 31-ия кръг на италианската Серия А.

Милан Джурич откри за домакините в деветата минута, а по този метод завърши и първата част. След паузата обаче единствено в границите на шест минути първенците се развихриха и вкараха три безответни гола посредством Виктор Осимен, Матео Политано и Пьотр Желински. Веднага след попадението на поляка, Монца понижи изоставането си посредством Андреа Колпани, само че Джакомо Распадори постави точка на разногласието с четвърто попадение за " партенопеите " в 68-та минута.

Наполи е на осмата позиция с 46 точки, на четири от шестия Аталанта, който обаче с два мача по-малко. Монца е на 11-та позиция с 43 пункта.

В идващия кръг отборът гостува на борещия се за топ 4 Болоня, до момента в който първенците имат среща с Фрозиноне вкъщи.