Наполи разби Фиорентина с 6:0 у дома и излезе на

...

Наполи съсипа Фиорентина с 6:0!

Наполи разруши Фиорентина с 6:0 вкъщи и излезе на трето място във краткотрайното класиране на Серия " А ".. Лоренцо Инсиние (5`), Диего Деме (36`), Ървинг Лозано (38`) и Пьотър Жиелински (45`) означиха четири безответни гола до почивката. През втората част бяха точни Инсиние (72`-дузпа) и Матео Политано (89`).

През първата част южняците безусловно унищожиха своя тим на контраофанзива и вкараха четири безответни гола с четири удава във вратата.

Още при първата си рискова офанзива " партенопеите " откриха резултата. Лозано проби отдясно, а по-късно Петаня откри Лоренцо Инсиние, който стреля по земя в левия ъгъл за 1:0. С

Наполи удвои в 36-ата минута. Тогава Петаня откри Диего Деме, който вкара за 2:0. Две минути по-късно Инсиние с прелестен пас откри Лозано на далечната греда и мексиканецът вкара за 3:0.

В самия завършек на първата част Пьотр Жиелински постави дефинитивно точка на разногласието след акуратен удар от границата на наказателното поле.

През втората част мачът се доиграваше. В 70-ата минута Драговски мазета прекрасен удар на Инсиние, само че по-късно защитата на Фиорентина не се оправи и Кастровили препъна Бакайоко. Инсиние осъществя дузпата за 5:0.

Матео Политано оформи крайното 6:0 в края на срещата.