Наполи постигна пълен обрат срещу Каляри в мач от 35-ия

...

Наполи разби отбора на Десподов

Наполи реализира цялостен поврат против Каляри в мач от 35-ия кръг на Серия "А ". "Адзурите " стигнаха до 2:1 надълбоко в добавеното време, когато получиха правото да изпълнят 11-метров углавен удар, написа sportal.bg. Отсъдената дузпа благодарение на ВАР породи съществени несъгласия. Леонардо Паволети (63) даде преднина на Каляри след технично подаване на Николо Барела. Дрис Мертенс (85) изравни със своя гол номер 82 с екипа на "адзурите ", а Лоренцо Инсиние (90+) донесе трите точки на Наполи от дузпа. Трите точки подсигуряваха второто място за Наполи, който има 10 точки преднина пред третия Интер при три оставащи кръга.

Българският национал Кирил Десподов остана на аварийна пейка и не влезе в игра, като в предни позиции наставникът Роландо Маран бе избрал Алберто Чери и Леонардо Паволети.

В 16-ата минута Амин Юнес получи положително подаване в наказателното поле, овладя на гърди и потърси противоположния ъгъл. Ударът му мина на сантиметри от страничния дирек, а там Калиду Кулибали не съумя да засече топката.

В 23-ата минута Дрис Мертенс опита да стреля технично в горния десен ъгъл на вратата зад Алесио Краньо, само че без триумф. Пет минути по-късно Лоренцо Инсиние не съумя да овладее топката след пас на Юнес, който изведе капитана на "адзурите " против стража на Каляри.
Източник: fakti.bg