Наполи постигна осма поредна победа в Серия А и увеличи

...

Наказателната акция на Наполи и Осимен продължи с осма поредна победа в Серия А

Наполи реализира осма поредна победа в Серия " А " и усили преднината си на върха още веднъж на 18 точки, откакто надигра без проблеми Емполи с 2:0 като посетител в среща от 24-тия кръг в италианския хайлайф. Голмайсторът на " партенопеите " Виктор Осимен се разписа в осми пореден дуел в шампионата и се приближи до върха, който се държи от Габриел Батистута и Кристиано Роналдо, разписвали се в 11 следващи срещи. Нигериецът удвои в 28-ата минута, откакто преди този момент Ардиан Исмаили (17`) се бе отбелязал автогол.

Лидерът още веднъж взе рано-рано задатък, откакто албанският защитник Исмаили засече топката в личната си врата. Центриране от корнер бе изчистено в началото и стигна до Кварацхелия, който върна топката към далечната греда. Там бе Жиелински, който подаде паралелно на голлинията, търсейки Осимен. Исмаили обаче засече в личната си врата за 0:1. В 20-ата минута Осимен пропусна добра опция, откакто се откъсна отдясно, само че стреля настрана. Нигериецът въпреки всичко вкара дежурния си гол в 28-ата минута, когато направи добавка от близко, откакто преди този момент Викарио мазета удар на Кварацхелия.

В 35-ата Кин Мин-Жае можеше да удвои. Кореецът засече с глава центриране от ъглов удар, само че топката срещна гредата.

В началото на втората част Лосано насочи доста рисков изстрел от границата на наказателното поле, само че топката профуча настрана от далечната греда. В 60-ата минута ново попадение на Осимен бе анулирано вярно поради засада.

Осем минути по-късно Наполи остана с човек по-малко, откакто след намесата на ВАР Марио Руи получи подобаващ пряк червен картон поради това, че изрича без топка, паднала на земята, Капуто.  Това обаче по никакъв метод не сложи под подозрение успеха на отбора на Лучано Спалети. Нещо повече - Викарико още два пъти избави Наполи, предотвратявайки голове Осиемен, Симеоне и Гаетано. Така Наполи си върна за загубата от Емполи с 2:3 по-рано през сезона.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.