Наполи победи Ювентус с 2:1 в мач от 27-ия кръг

...

Наполи победи Ювентус и попречи на черно-белите да скъсят разликата с Интер

Наполи победи Ювентус с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Серия А. Миналогодишният първенец попречи на " черно-белите " да съкратят разликата с водача Интер.

През първото полувреме Душан Влахович бе най-близо до попадение за домакинския отбор, само че ударът му срещна дясната греда.

В края на първата част Хвича Кварацхелия откри резултата. Грузинецът стреля от воле в близкия ъгъл на вратаря.

След почивката " бианконерите " стигнаха до изравнително попадение. Федерико Киеза стреля по земя в далечния ъгъл за 1:1.

Шампионите обаче възобновиха задатъка си единствено седем минути по-късно. Резервата Джоузеф Нонге Бунде настъпи Виктор Осимен в наказателното поле и неаполитанци получиха дузпа. Войчех Шчесни избави осъществяването на нигерийския нападател, само че появилият се от аварийна пейка Джакомо Распадори бе прецизен при добавката.

Ювентус остава на втората позиция в класирането с актив от 57 пункта. Наполи заема 7-ото място в подреждането с 43 точки.