Наполи победи Сасуоло като гост с 2:1 в мач от

...

Гатузо с първа победа в Наполи

Наполи победи Сасуоло като посетител с 2:1 в мач от 17-тия кръг на Серия А. Трите точка бяха извоювани в 94-ата минута,а триумфът е първи за Дженаро Гатузо като треньор на Наполи, откакто започва със загуба от Парма през миналия уикенд, написа dsport. Неаполитанци най-сетне завоюваха в италианския шампионат, откакто за последно го сториха преди 2 месеца, на 19 октомври.

В 19-ата минута Костас Манолас бе покрай гол, само че неговият удар с глава срещна напречната греда на Сасуоло.

Домакините поведоха в резултата в 29-ата, когато 19-годишният Амед Траоре бе пропуснат на втора греда при едно центриране на Локатели. Халфът подложи крайник и изпрати топката сред краката на Мерет за 1:0 в интерес на Сасуоло. До края на първата част Траоре можеше да означи още веднъж, само че шутът му избавен по необикновен метод.
Източник: fakti.bg