Наполи победи лидера в класирането на Серия "А" Ювентус с

...

Наполи върна интригата в Серия А

Наполи победи водача в класирането на Серия "А " Ювентус с 1:0 в директен дуел от 34-ия кръг на шампионата и стопи до 1 точка изоставането си от Старата госпожа единствено 4 кръга преди края на шампионата.

Домакините удариха греда в 17-ата минута след удар на Пянич, само че гостите от Неапол отвърнаха с две рискове от Хамшик и Инсиние, като при втората топката влезе във вратата, само че попадението бе анулирано поради засада. През второто полувреме Наполи продължи да бъде по-активният тим, само че Буфон избави отбора си от гол в 73-ата минута след мощен шут на Кайехон, написа "Блиц ".

В последната минута на мача обаче Кулибали се разписа след корнер и удар с глава, оставен изцяло самичък към точката за осъществяване на дузпа.
Източник: fakti.bg