Наполи победи Гранада с 2:1 в 1/16-финален реванш в Лига

...

Гранада изхвърли Наполи след анти футбол в Неапол

Наполи победи Гранада с 2:1 в 1/16-финален реванш в Лига Европа, само че отпадна от шампионата. В първата среща италианците изгубиха с 1:3

Още в 3-ата минута Пьотр Желински даде задатък на домакините, само че Анхел Монторо (25) възвърне равенството с глава.

В началото на второто полувреме Фабиан Руис (59) още веднъж изведе " партенопеите " напред в резултата, само че до повече попадения не се стигна и Гранада се класира на исторически 1/8-финал в дебютния си сезон в евротурнирите.

След относително равностойно първо полувреме неаполитанците изнесоха извънредно мощни втори 45 минути.

Гостите играха цялостен анти футбол, като даже за момент не погледнаха напред. Действието се развиваше напълно в тяхната половина и могат да са признателни на шанса, че не си потеглиха с позорен резултат от Неапол.