Наполи направи втората важна крачка към възраждането си в Калчото.

...

Втори пореден успех за Наполи в Серия А

Наполи направи втората значима крачка към възраждането си в Калчото. След като преди седмица " партенопеите " удариха Ювентус с 2:1, довечера момчетата на Дженаро Гатузо се поздравиха с значим триумф при визитата си на Сампдория с 4:2. По този метод " небесносините " се изкачиха до десетото място във краткотрайното класиране и към този момент имат 30 точки в своя актив.

Самп инкасира втори отрицателен резултат и " моряците " към този момент са много покрай зоната на изпадащите.
 Интер победи като посетител Удинезе с голове на Лукаку

Мачът се реши през второто полувреме

Началото за гостите беше уместно и още до 16-ата минута водеха с 0:2. След отлична полска композиция, Желински центрира към Арек Милик, който осъществя красиво с глава. Малко по-късно резултатът беше подсилен, когато младата звезда на македонския футбол Елиф Елмаз се оказа непокрит на далечна греда и елементарно вкара на празна врата.
 Снимка 465016
Източник:

Сампдория понижи изоставането си в 26-ата, когато Фабио Куалярела наказа клуба на своето сърце с фамозно воле, което сигурно ще влезе измежду специфичната подборка за " Гол на сезона ".
 В Юве бързо не помниха загубата, Роналдо донесе 17-и триумф на Старата госпожа през сезона

Торинци усилиха преднината си пред Интер

Още един някогашен състезател на Наполи - Маноло Габиадини, също съумя да разплаче гостите, като това се случи в 73-ата минута. Тогава позабравеният национал на Италия бе прецизен от дузпа, отсъдена поради нарушаване против капитана Куалярела.

Интересното обаче занапред предстоеше. В 83-ата минута появилият се като запаса Диего Деме се трансформира в воин за гостите, откакто още веднъж ги подари с скъпата преднина. Бившият халф на Република България Лайпциг се оказа на точното място след блокиран изстрел на Инсине и с мощен шут вкара в незащитения ъгъл на Аудеро.

До края Сампдория хвърли всички свои сили за реализиране най-малко на точката. Вместо това обаче " мореплавателите " инкасираха още един гол, който към този момент тотално ги пречупи и оформи крайното 2:4. Дълбоко в добавеното време, Дрийс Мертенс се възползва от неразчетено излизане на Аудеро и с прехвърлящ изстрел откри опразнената от стража врата.
 Лацио с победа номер 15 през акцията, вкара 5 гола на последната си жертва

Нови две попадения за Чиро Имобиле

В идващия кръг Наполи има привидно лесната задача да победи вкъщи Лече. Сампдория пък гостува на разколебания Торино.

САМПДОРИЯ - НАПОЛИ 2:4

0:1 Милик (3 " ), 0:2 Елмас (16 " ), 1:2 Куалярела (26 " ), 2:2 Габиадини - дузпа (73 " ), 2:3 Деме (83 " ), 2:4 Мертенс (90+8 " )