Наполи направи поредна крачка към титлата в Серия А след

...

Наполи отнесе Торино по пътя към титлата

Наполи направи поредна крачка към купата в Серия А след безапелационен триумф с 4:0 като посетител против Торино. Двубоят беше от 27-ия кръг. Южняците водят с 21 точки пред, който довечера приема Ювентус в дербито на Италия.

Наполи откри още в деветата минута след дежурното попадение на Виктор Осимен. В 35-а минута пристигна ред и на Хвича Кварацхелия – 0:2 след тъкмо изпълнена дузпа. Грузинецът има 12 гола през сезона в Серия А и 16 във всички шампионати.

През втората част Осимен се разписа за повторно в мача след асистенция на Матиас Оливера. Нигерийският нападател към този момент има 21 попадения този сезон в Серия А. И 25 гола в 29 мача във всички шампионати. В 68-а минута Танги Ндомбеле оформи крайното 4:0 след подаване на Кварацхелия.

А 15-те хиляди фена на южняците в Торино честваха по този начин, все едно купата към този момент е извоювана. .

Източник: flashnews.bg