Наполи и Реал Мадрид играят при 1:1 в мач от

...

НА ЖИВО: Наполи - Реал Мадрид 1:2, обрат за кралете

Наполи и Реал Мадрид играят при 1:1 в мач от груповата фаза на Шампионска лига. В 19-ата минута Лео Йостигор изведе партенопеите напред, а в 27-ата минута Винисиус изравни.

Първият прецизен удар в мача беше в 4-ата минута. Тогава Матео Политано шутира от далечна отдалеченост, само че не затрудни Кепа, който плонжира и улови. Две минути по-късно гостите проведоха скоростна контраофанзива, при което Джуд Белингам със страховит ипас изведе Родриго отдясно. Бразилецът нахлу в наказателното поле и опита удар от дребен ъгъл, само че Алекс Мерет боксира. Малко по-късно Родриго получи от Федерико Валверде в наказателното поле и оправи удар, който беше блокиран от Натан и излезе в корнер. Мадридчани извършиха два последвателни ъглови удара, като при втория Начо смъкна за Белингам, който опита удар от воле, само че след рикошет кълбото профуча около вратата. При последвания корнер Орелиен Чуамени насочи удар с глава около вратата.

В 19-ата минута Наполи излезе напред в резултата. След центриране от корнер Кепа излезе нарезчетено и беше изпреварен от Натан, който насочи удар с глава. Топката срещна гредата, само че Лео Йостигор беше най-съобразителен и с глава прати топката в опразнената врата за 1:0.

В 25-ата минута Пьотр Желински опита удар от границата на наказателното поле, като се получи рикошет в Антонио Рюдигер и топката мина рисково около вратата. От последвалия корнер Джовани Ди Лоренцо насочи удар, който беше блокиран и излезе в корнер.

Две минути по-късно Реал наказа неточност в отбраната на партенопеите и изравни. Капитанът Ди Лоренцо опита подаване към Станислав Лоботка, което беше пресечено от Белингам. Англичанинът навлезе в наказателното поле и пусна към Винисиус, който с удар по диагонала не остави шансове на Алекс Мерет за 1:1.

След половин час игра Винисиус преодоля Лоботка, напредна през центъра, оправи се и с Йостигор и опита удар, който след рикошет в Натан излезе в корнер.

Наполи - Реал Мадрид 1:1

1:0 Лео Йостигор (19)

1:1 Винисиус (27)

Наполи : 1. Алекс Мерет, 22. Джовани Ди Лоренцо /к/, 5. Натан, 55. Лео Йостигор, 17. Матиас Оливера, 99. Франк Замбо Ангиса, 20. Пьотр Желински, 68. Станислав Лоботка, 21. Матео Политано, 77. Хвича Кварацхелия, 9. Виктор Осимен

Треньор: Руди Гарсия

Реал Мадрид : 25. Кепа Арисабалага, 6. Начо Фернандес /к/, 2. Даниел Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 12. Едуардо Камавинга, 18. Орелиен Чуамени, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос, 5. Джуд Белингам, 7. Винисиус, 11. Родриго

Съдия: Клеман Тюрпен

Стадион: " Диего Армандо Марадона "