Наполи и Лацио играят преи резултат 0:1 в двубой от

...

НА ЖИВО: Наполи - Лацио 0:1, сензационен гол на Весино

Наполи и Лацио играят преи резултат 0:1 в дуел от следващия кръг от Серия А с двубой на стадион " Диего Армандо Марадона ". Матиас Весино вкара страховит гол в 68-а минута.

Лацио стартира много по-добре мача и още в 5-та минута можеше да поведе. След статично състояние удар на Романьоли с глава беше избит от гол линията от защитник на домакините.

Домакините последователно натиснаха и поеха самодейността, само че римляните се защитаваха чудесно и действителни голови положения за водача в класирането липсваха в първия половин час.

В началото на втората част превъзходството тотално мина на страната на Наполи, като Зиелински и Кварцхелия пробваха мерника си отдалеко, само че и двамата не сполучиха с малко.

И макар цялостния надзор върху събитията на Наполи, точно Лацио съумя да вземе задатъка и да шокира домакинските последователи. В 68-а минута Матиас Весино разпечата вратата на Мерет с неповторим изстрел от 25 метра.

Ето и съставите на двата отбора:

Наполи : Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Ким, Оливейра, Ангиса, Лоботка, Зиелински, Лозано, Осимен, Кварцхелия;

Лацио : Проведел, Хисай, Патрик, Романьоли, Марушич, Алберто, Весино, Милинкович-Савич, Закани, Имобиле, Андерсон;