Наполи допусна изравнителен гол за 1:1 в четвъртата минута на

...

Грандиозен провал на Наполи в битката за ШЛ

Наполи позволи изравнителен гол за 1:1 в четвъртата минута на добавеното време против Каляри и пропусна шанса да се изравни с Аталанта и Милан на второто място в Серия “А”.

Тимът на Дженаро Гатузо водеше след ранно попадение на Виктор Осимен (13’), само че във финалните секунди Нахитан Нандес се промъкна зад тила на Елсеид Хисай и насочи кълбото в мрежата на домакините.

Наполи не убеди в превъзходството си против Каляри и в последна сметка заплати за неналичието на централизация. И двата тима удариха по една греда - Габриеле Дзапа за гостите в 28-ата и Диого Деме за домакините в 52-ата. В 53-ата ВАР не призна второ попадение на Осимен.

До края тимът от “Диего Марадона” ще срещне поредно Специя, Удинезе, Фиорентина и Верона. Днешното тъждество е добре пристигнало за Каляри, който посредством навръх тази точка не е с еднакъв актив с първия тим под чертата Беневенто.