Напълно готова е новата детска градина „Синчец“ в село Скутаре.

...
Напълно готова е новата детска градина „Синчец“ в село Скутаре.
Коментари Харесай

Нова детска градина отваря врати в Скутаре през ноември

Напълно подготвена е новата детска градина „ Синчец “ в село Скутаре. Очаква се тя да отвори порти при започване на ноември. Това стана ясно при инспекцията на обекта през днешния ден, направена персонално от кмета на община Марица Димитър Иванов.

С инвестицията от 1 200 000 лв. лични средства от общинския бюджет, са издигнати 2 напълно нови корпуса на забавачката с разгърната застроена повърхност от 917 кв. м. Двете здания са предопределени за 4 групи, като има възможностда бъде разкрита и яслена. 4 нови детски площадки, изпълнени напълно по европейски стандарти, са ситуирани на над 2000 кв. м.

Те са с противоударна настилка и с комбинирани детски уреди. В единия завършек на двора е построено особено хълмче, затревено с чимове, на което децата да се катерят и да играят. Вече е определен реализатор за шкафчетата и леглата на малчуганите и се чака те да бъдат сложени до 2 седмици, заяви кметът на община Марица.

Той подсети, че до отварянето на градината 80-те хлапета от забавачката са преместени в 2 остарели бараки в селото. Завършването на новата детска градина е с преимущество, тъй като здравето и удобството на децата са най-важни за нас, добави Димитър Иванов.

Предстои кметът на община Марица да пререже лентата на новата детска градина, броени месеци, откакто откри новото читалище в с. Скутаре. В него бяха вложени близо 1 милион лв..
На инспекцията участваха кметът на с. Скутаре Стоян Добрев и общинският консултант от селото Людмил Козарски.
тагове нова детска градина Скутаре община Марица  Нова детска градина отваря порти в Скутаре през ноември  Нова детска градина отваря порти в Скутаре през ноември
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР