Нападателят на Залцбург Ерлинг Браут Хааланд стана третият най-млад футболист,

...

Норвежка перла на Залцбург се нареди в престижна компания

Нападателят на Залцбург Ерлинг Браут Хааланд стана третият най-млад футболист, отбелязал хеттрик в Шампионската лига.

19-годишният норвежец стори това при триумфа на австрийския първенец над белгийския отличник Генк с 6:2 в първия си мач от група „ Е " на шампионата. Тийнейджърът се намира в невероятна форма от началото на сезона със 17 гола от 9 мача във всички шампионати.

Единствено легендата на Реал Мадрид Раул (18 години и 113 дни) и Уейн Рууни (18 години и 340 дни) за Манчестър Юнайтед са били по-млади от Хааланд (19 години и 58 дни), когато са отбелязали първия си хеттрик в ШЛ.

Той също по този начин е първият футболист от Рууни през 2004 година, който означи повече от един гол при дебюта си в най-престижния клубен шампионат. Още по-впечатляващо е, че Хааланд означи трите си гола в границите на първото полувреме - сред 2-та и 45-та минути. /БГНЕС