Нападателят на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку е заслужал да бъде

...

Лукаку беше за червен картон, оплакват се от Борнемут

Нападателят на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку е заслужал да бъде изпъден в миналия дуел против Борнемут, твърди мениджърът на гостите Еди Хау. Става дума за обстановката от първото полувреме, в която белгиецът влезе остро в краката на Нейтън Аке. Тогава реферът Греъм Скот остави единоборството без последици за Лукаку, само че по-късно в срещата въпреки всичко му подвигна жълт картон за друго нарушаване.

“Ромелу извади шанс да остане на терена през всичките 90 минути - разяснява Хау. - Говорих с четвъртия арбитър за влизането му против Аке и съгласно мен това си беше за публично предизвестие. След това към този момент имаше чист жълт картон и надлежно той трябваше да бъде отхвърлен.
30 - Since the start of 2016-17, Romelu Lukaku has scored 30 goals in 38 Premier League appearances versus " non-big-six " sides. Bully. pic.twitter.com/lGNuCJykVx
— OptaJoe (@OptaJoe) December 13, 2017 ”

Мениджърът на “черешките” e уверен, че съдията е ощетил тима му освен с това. “Не желая отново да приказвам за арбитрите, само че вие (б.р.-журналистите) ме карате да го върша. Реферът остави без последици няколко рискови влизания на домакините, а по-късно при първото наше той незабавно сподели жълт картон”, сподели още наставникът.

Юнайтед завоюва мача с 1:0 с гол на Лукаку в 25-ата минута. Премиър лийг 17 кръг, сряда 13 декември  Манчестър Юнайтед 1:0краен резулат  Борнемут