Нападателят Ерик Почански стана футболистът, отбелязал юбилейния гол № 1000

...

Етър награждава автора на юбилейния гол №1000 в елита

Нападателят Ерик Почански стана футболистът, отбелязал юбилейния гол № 1000 за Етър (Велико Търново) в елита на българския футбол. В 72-ата минута тай направи независим пробив, който приключи с отлично попадение за 3:2 против Септември (София), а мачът приключи 4:2 за " болярите ". Допреди този мач Етър имаше 997 гола в елита, като това е 26-ото му състезание в майсторската група - 24 за Етър и по едно за Етър 1924 и Етър ВТ.

Само 14 клуба до момента в историята на българския футбол са стигнали котата 1000, а по извоювани точки етърци се подреждат на влиятелното 16-о място у нас. Впрочем, скоро се чака Етър да запише и общо 1000 точки в актива си. С днешните три те са към този момент 996 и остават единствено 4 т. до юбилейната.

Още преди мача административният шеф на „ виолетовите " Страцимир Тинчев разгласи, че футболистът, който вкара юбилейния гол, ще получи специфичен плакет от клуба с името си. Това ще стане в минутите преди идващото домакинство против Локомотив (Пловдив).

Автор на първия гол на „ виолетовите” в „ А” група е Сашо Върбанов, който на 10 август 1969 година бележи на стадион „ Ивайло” в 66-ата минута за равенството 1:1 против Академик (Сф).

Ето и футболистите с максимален принос за тези към този момент 1001 гола. В ранглистата води Димитър Цеков с 60, следван от Митко Аргиров с 57. Следват Георги Цингов с 38, Ивелин Младенов с 37, Красимир Балъков с 35, Бончо Генчев с 31, Георги Луканов с 29, Игор Кислов и Никола Велков с по 25, Кънчо Йорданов и Радия Дойчев с по 23. Най-резултатен от сегашния сезон е Алиуне Бадара с 9 гола.

Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg
Първа лига 4 кръг, четвъртък 19 април  Етър 4:2краен резулат  Септември (София)