Наоми Осака стана първата японка, класирала се за финал на

...

Наоми Осака е първата японка на финал в турнир от Големия шлем

Наоми Осака стана първата японка, класирала се за край на шампионат от " Големия шлем ". Тя скапе празника на домакините в Ню Йорк и се наложи над миналогодишната финалистка Медисън Кийс с 6-2, 6-4 за 1 час и 25 минути.

Серина Уилямс разгроми Анастасия Севастова и е на край на US Open 2018

Американката преследва първа купа от " Големия шлем " след раждането на дъщеричката си

Осака се оправи удивително, спасявайки и 13-те благоприятни условия за пробив, които имаше Кийс. Двубоят се реши в сервис геймовете на японката. В тях бяха разиграни съвсем два пъти повече точки, само че Медисън по този начин и не можа да реализира брейк.

Когато сервираше американката събитията се развиваха бързо. Наоми натисна, когато трябваше и проби в петия и седмия гейм на първия сет, както и в първата партия на втората част. Мачът се реши незабавно по-късно в най-дългия гейм на мача, в който бяха разиграни 22 точки. Тогава Медисън изпусна 6 брейкбола.

Осака ще играе на следващия ден със Серина Уилямс. Наоми завоюва единствения дуел сред двете през март в Маями с 6-3, 6-2. Японката е родена година преди първия край на американката в Ню Йорк през 1998 година.

Снимка 376958
Източник:

" Мислех си по време на мача, че в действителност желая да играя със Серина. Обичам я. За мен е чест да бъда първата японка с подобен край ", сподели Осака след успеха.

Япония може да класира и финалист при мъжете. За задачата Кей Нишикори би трябвало да се оправи тази вечер със сърбина Новак Джокович.

Резултати от Откритото състезание по тенис на Съединени американски щати 2018 при дамите:
Финал:
Серина Уилямс (САЩ, №17) - Наоми Осака (Япония, №20)

Полуфинали:
Серина Уилямс (САЩ, №17) - Анастасия Севастова (Латвия, №19) 6-3, 6-0 60-40 точки
Наоми Осака (Япония, №20) - Медисън Кийс (САЩ, №14) 6-2, 6-4 73-61 точки

Четвъртфинали:
Серина Уилямс (САЩ, №17) - Каролина Плишкова (Чехия, №8) 6-4, 6-3 73-59 точки
Анастасия Севастова (Латвия, №19) - Слоун Стивънс (САЩ, №3) 6-2, 6-3 67-56 точки
Медисън Кийс (САЩ, №14) - Карла Суарес Наваро (Испания, №30) 6-4, 6-3 68-50 точки
Наоми Осака (Япония, №20) - Лесия Цуренко (Украйна, 36) 6-1, 6-1 59-28 точки