Нант спечели домакинството си на с 2:1, въпреки че завърши

...

Нант удържа победа с двама по-малко

Нант завоюва семейството си на с 2:1, макар че приключи мача с 9 футболисти.

Тимът на водеше с два гола на почивката. Жирото откри резултата в 11-ата минута, а Луза от дузпа удвои задатъка на домакините в 27-ата минута. Ним се размина и с трети гол, откакто вратарят Рейне отрази удар на Симон. Стражът на " канарчетата " Лафонт също се изяви през първата с двойно избавяне, като спря Денкей и Филипото.

Секунди след началото на второто полувреме Луза получи червен картон за жестоко нарушаване против Део. Ним съумя да се възползва от численото си предимство и понижи на 2:1 в 57-ата минута, когато Ферат се разписа.

C’était tendu jusqu’au bout, mais c’est fait, le FC Nantes bat Nîmes 2-1 pour lancer sa saison!
— FranceBleuLoireOcéan (@bleuloireocean)
Нант хвърли всички сили в удържане на преднината си. Три минути преди края Фабио получи втори жълт картон и домакините останаха с 9 индивида. Въпреки това те съумяха да запазят задатъка си и да стигнат до трите точки.

НАНТ - НИМ 2:1
1:0 - Жирото (11)
2:0 - Луза (27-д)
2:1 - Ферхат (57)

Лига 1 2 кръг, неделя 30 август  Нант 2:1краен резулат  Ним