Нант победи Олимпик Лион с минималното 1:0 в полуфинален мач

...

Нант ще играе финал за Купата на Франция за втора поредна година

Нант победи Олимпик Лион с минималното 1:0 в полуфинален мач за Купата на Франция с гол на Людовик Блас.

Възпитаниците на Антоан Комбуаре постановиха домашен напън на " Стад де ла Божоар " в Нант и пропуснаха да се разпишат в първата минута. Антони Лопес мазета в корнер компактен шут на Жан-Шарл Кастелето. Стражът на гостите отрази и изстрел на Людовик Блас.

Попадение на Самюел Мутусами в 32-рата минута бе анулирано заради засада.

Домакините въпреки всичко стигнаха до гол след почивката. В 57-ата минута Людовик Блас овладя на гърди подаване от Фабиен Сантонз и стреля от въздуха за крайното 1:0.

Албан Лафон избави удар от близка отдалеченост на Брадли Баркола в 86-ата минута, с цел да резервира вратата си суха и да подпечата триумфа на отбора си.

Защитаващият оценката тим на Нант ще играе край в конкуренцията за втора поредна година. Вторият финалист ще бъде явен след дуела сред Анеси и Тулуза.