Нант измъкна 2:2 при домакинството си на Сент Етиен. Гостите

...

Сент Етиен пропусна да запише нова победа

Нант измъкна 2:2 при семейството си на Сент Етиен. Гостите пропиляха задатък от 2:0 и прекъснаха съвършената си серия от три победи без позволено попадение. С 10 точки възпитаниците на Клод Пюел въпреки всичко се върнаха на върха на подреждането с по-добра голова разлика от Рен.

Сент Етиен поведе още във втората минута, когато Адил Аушиш от близко засече в мрежата ниско подаване от дясно на Иван Нею Нупа. В средата на втората част Иван Масон удвои със страховит удар от левия ъгъл на наказателното поле и по всичко изглеждаше, че гостите вървят решително към четвърти следващ триумф.

В 71-ата минута нигериецът Моузес Симон понижи, откакто засече от близко на празна врата чудесно ниско центриране от дясно към далечната греда на Денис Апия.

| FIN DU MATCH

Menés de deux buts à vingt minutes de la fin, les Jaune et Vert n'ont rien lâché et arrachent le point du match nul, quelle réaction d'orgueil

2-2 |
— FC Nantes (@FCNantes)
Четири минути преди края Нант стигна до равенството. Удар от отдалеченост на Андрей Жирото се отклони от състезател на гостите, залъга вратаря Джеси Мулен и се отби от страничната греда, а резервата Рено Едмон от близко направи добавка за крайното 2:2. Лига 1 4 кръг, неделя 20 септември  Нант 2:2краен резулат  Сент Етиен