Намесата на държавата на пазара с контрол на цените е

...
Намесата на държавата на пазара с контрол на цените е
Коментари Харесай

Емил Хърсев: Вредно е държавата да се меси в цените на пазара

Намесата на страната на пазара с надзор на цените е нездравословно за стопанската система ни. Ако не беше нездравословно, на власт щеше да е още другарят Тодор Живков, това съобщи по bTV финансистът Емил Хърсев. Той позволи, че в покачването на цените на някои съществени артикули може да спекулативно. „ В последна сметка – това е пазарната стопанска система ”, добави Хърсев.

Според него обезщетенията, които ще даде страната сигурно ще бъдат „ изядени ” от инфлацията. Според финансиста държавната помощ би трябвало да се насочи към опазване на бизнеса и компенсиране на резултата от икономическата война, която се води сега.

Един от методите за справяне със спекулата е да се ограничи потреблението или някои артикули да минат в друга група на ползване. „ По-често вариш бобец ”, по този начин изясни обстановката Емил Хърсев.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР