Намериха тялото на румънка след срутването на сграда в Германия, българинът все още се издирва
Намериха тялото на румънка след сриването на постройка в Германия, българинът към момента се търси
Тялото на румънска туристка бе извадено отдолу под руините на срутилата се в Източна Германия постройка. Продължава издирването на още двама души – нейна сънародничка и българин, съобщи ДПА, като се базира на полицията.
Многоетажната жилищна постройка в град Гьорлиц, провинция Саксония, покрай границата с Полша, се срути в понеделник вечерта. За момента повода не е открита, само че има индикации, че става въпрос за детонация, породена от приключване на газ.
Говорителка на немската полиция заяви рано тази заран пред ДПА, че тялото на 25-годишната румънка е било намерено под руините към 22:30 (23:30 ч. българско време) през вчерашния ден. Спасителната интервенция е била спряна краткотрайно до провеждането на съдебномедицинско следствие и изваждането на натрупа.
В неопределеност остават двама души – 26-годишна румънка и 48-годишен мъж, който има българско и немско поданство.
В постройката е имало жилища за отдаване чартърен и настаняване на туристи.
Кметът на Гьорлиц Октавиан Урсу, който е от румънски генезис и е представител на Християндемократическия съюз, сподели, че рухването на постройката, наподобява, се дължи на газова детонация.
Течът, който е бил открит няколко часа след нещастието, продължава, което усложнява избавителната интервенция, написа Българска телеграфна агенция.
Тялото на румънска туристка бе извадено отдолу под руините на срутилата се в Източна Германия постройка. Продължава издирването на още двама души – нейна сънародничка и българин, съобщи ДПА, като се базира на полицията.
Многоетажната жилищна постройка в град Гьорлиц, провинция Саксония, покрай границата с Полша, се срути в понеделник вечерта. За момента повода не е открита, само че има индикации, че става въпрос за детонация, породена от приключване на газ.
Говорителка на немската полиция заяви рано тази заран пред ДПА, че тялото на 25-годишната румънка е било намерено под руините към 22:30 (23:30 ч. българско време) през вчерашния ден. Спасителната интервенция е била спряна краткотрайно до провеждането на съдебномедицинско следствие и изваждането на натрупа.
В неопределеност остават двама души – 26-годишна румънка и 48-годишен мъж, който има българско и немско поданство.
В постройката е имало жилища за отдаване чартърен и настаняване на туристи.
Кметът на Гьорлиц Октавиан Урсу, който е от румънски генезис и е представител на Християндемократическия съюз, сподели, че рухването на постройката, наподобява, се дължи на газова детонация.
Течът, който е бил открит няколко часа след нещастието, продължава, което усложнява избавителната интервенция, написа Българска телеграфна агенция.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




