Официално: С 15% по-евтина потребителска кошница за 6 месеца договориха правителство и веригите
Намаляване с 15% на дребната потребителска кошница за най-малко 6 месеца се договориха държавно управление и комерсиалните вериги. Някои от тях са поели ангажиментни и за по-голям период и за повече артикули.
Прочетете още
Това оповестиха на взаимна конференция в Министерския съвет министър председателят Румен Радев, министрите на земеделието Пламен Абровски и на стопанската система Александър Пулев дружно с представители на комерсиалните вериги. Властта показа параметрите на националната самодейност „ Кошница с грижа “. Целта на акцията е поевтиняване на главните хранителни артикули. Инициативата е взаимна сред държавното управление и комерсиалните вериги, като упованията са за спад от 10% в крайните цени за потребителите. Друга цел на ръководещите е разноските по промоциите да бъдат споделяни сред другите участници по веригата – 50:50 сред производителите и комерсиалните обекти.
Продуктите с понижение ще наблегнат на български производители, с цел да се поддържат и те, и потребителите, акцентира Радев. Инициативата се извършва непринудено от търговците.
Веригите, които се включват, са " Кауфланд ", " Лидл ", " Билла ", " Фантастико ", " Метро ", ДАР, ЦБА, " Минимарт ".
Това са доброволни задължения, които заявявате пред камерите и се надявам, че жителите ще ги видят още от на следващия ден, дано да има цивилен надзор дали е по този начин, прикани министър председателят. Той акцентира, че това са по-ниски цени, а не промоции. " Това е огромен принос за българските жители и най-много за уязвимите обществени групи. Надявам се, че това е единствено началото, нашите контролни органи ще продължат да работят, тъй че българските жители да употребяват качествена и налична храна ", увери Радев.
А като последваща стъпка за взаимна работа сред държавно управление, търговци и производители уточни подсилване и разширение на българското произвеждане. Това е най-хубавият метод да имаме резистентност на цените, по-голяма конкуренция и качество, прикани Радев: " Днес напрактика сътворяваме едно стратегическо партньорство сред вас и държавното управление, ориентирано към гарантиране на непоклатимост, гарантиране на предвидимост и най-много на обществена отговорност към най-уязвимите пластове на популацията и към всички български жители във време на рецесия и висока инфлация. "
" С общи старания се обединихме върху тази визия за съответни ограничения, тъй че да има равнопоставеност сред българското произвеждане и внесение артикули. Показваме взаимност и обществена отговорност към най-уязвимите семейства. ", сподели вицепремиерът Александър Пулев.
По думите на Пулев по никакъв метод самодейността не нарушава правилата на свободната конкуренция. Калибрирахме ограниченията, прецезирахме текстовете, тъй че да дават отговор на всички пазарни условия, да не потъпкват по никакъв метод правилата на свободната конкуренция, добави той.
Прочетете още
Това оповестиха на взаимна конференция в Министерския съвет министър председателят Румен Радев, министрите на земеделието Пламен Абровски и на стопанската система Александър Пулев дружно с представители на комерсиалните вериги. Властта показа параметрите на националната самодейност „ Кошница с грижа “. Целта на акцията е поевтиняване на главните хранителни артикули. Инициативата е взаимна сред държавното управление и комерсиалните вериги, като упованията са за спад от 10% в крайните цени за потребителите. Друга цел на ръководещите е разноските по промоциите да бъдат споделяни сред другите участници по веригата – 50:50 сред производителите и комерсиалните обекти.
Продуктите с понижение ще наблегнат на български производители, с цел да се поддържат и те, и потребителите, акцентира Радев. Инициативата се извършва непринудено от търговците.
Веригите, които се включват, са " Кауфланд ", " Лидл ", " Билла ", " Фантастико ", " Метро ", ДАР, ЦБА, " Минимарт ".
Това са доброволни задължения, които заявявате пред камерите и се надявам, че жителите ще ги видят още от на следващия ден, дано да има цивилен надзор дали е по този начин, прикани министър председателят. Той акцентира, че това са по-ниски цени, а не промоции. " Това е огромен принос за българските жители и най-много за уязвимите обществени групи. Надявам се, че това е единствено началото, нашите контролни органи ще продължат да работят, тъй че българските жители да употребяват качествена и налична храна ", увери Радев.
А като последваща стъпка за взаимна работа сред държавно управление, търговци и производители уточни подсилване и разширение на българското произвеждане. Това е най-хубавият метод да имаме резистентност на цените, по-голяма конкуренция и качество, прикани Радев: " Днес напрактика сътворяваме едно стратегическо партньорство сред вас и държавното управление, ориентирано към гарантиране на непоклатимост, гарантиране на предвидимост и най-много на обществена отговорност към най-уязвимите пластове на популацията и към всички български жители във време на рецесия и висока инфлация. "
" С общи старания се обединихме върху тази визия за съответни ограничения, тъй че да има равнопоставеност сред българското произвеждане и внесение артикули. Показваме взаимност и обществена отговорност към най-уязвимите семейства. ", сподели вицепремиерът Александър Пулев.
По думите на Пулев по никакъв метод самодейността не нарушава правилата на свободната конкуренция. Калибрирахме ограниченията, прецезирахме текстовете, тъй че да дават отговор на всички пазарни условия, да не потъпкват по никакъв метод правилата на свободната конкуренция, добави той.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




