Наличието на боди камери и паник бутони в спешните екипи

...
Наличието на боди камери и паник бутони в спешните екипи
Коментари Харесай

Спешните екипи искат боди камери и паник бутони заради растящата агресия срещу медици

Наличието на боди камери и паник бутони в незабавните екипи и в незабавните приемни отделения би понижило случаите на експанзия . Това съобщи доктор Диана Димитрова, завеждащ Спешното приемно поделение на и ръководител на съдружие „ Българска асоциация на незабавните лекари “ , по време на научна конференция, отдадена на сигурността на медицинските екипи, оповестява Българска телеграфна агенция. Форумът се организира във връзка Световния ден на незабавната здравна помощ.

По думите ѝ 85% от случаите на експанзия се случват по време на нощни наряди. Основните аргументи са нападателни пациенти под влияние на алкохол или опиати – 72%, както и закъснения поради претрупан трафик – 45%.

Тя добави, че експанзията води до непрекъснат стрес, прочувствено безсилие и овакантяване на работни места от страна на медиците. При нападателни близки съществува риск от закъснение на оказването на здравна помощ и допускане на неточности, което намалява качеството на обслужването.

Спешните екипи работят в тясна съгласуваност с всички институции в страната, което прави сигурната среда основен фактор за ефикасната работа. Д-р Димитрова акцентира нуждата от ясни правила за деяние при експанзия, от инкриминиране на нападенията над медици и от настояща нормативна уредба.

Тя настоя и за обучителни курсове , които да приготвят екипите за реакция в конфликтни обстановки. Според нея са нужни ефикасни присъди за причинителите на принуждение, повече публични акции и по-силна поддръжка за незабавните медици.

Присъединете се към нашия

Активисти на „ Грийнпийс “ – България разпъват голям надпис TOXIC пред Топлоелектрическа централа „ Бобов дол “ (ВИДЕО)

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР