ПП-ДБ постъпиха гаменски, а не принципно, като не гласуваха за Михаела Доцова
Наистина ли си мислите, че през 90-те години Йордан Соколов, Стефан Савов, Иван Костов и Филип Димитров са били " по-меки марии " от вас, а комунистите против тях са били по-малко " рискови " от днешните ви съперници, попита той либералите
Това, че новата председателка е определена със 188 гласа, че някакви хора спекулирата за " обединението ", която я е гласувала, пък те героично не били я дали своят вот и подмятанията по неин адрес, са продължение на глупавото политическо държание от последните дни и извънредно ме издразни.Това написа учредителят на ДСБ и депутат в 43-ото Народно събрание Борис Станимиров. Той разяснява изборът на ръководител в 52-ото Народно заседание и неприятната концепция на ПП-ДБ да гласоподават " срещу ". Ето го коментарът на Станимиров:
В демократичните страни има нещо, което са назовава парламентарна традиция. Ако си демократ, изключително в случай че си десен, би трябвало изключително доста да държиш на парламентарните обичаи. И когато ги погазваш, не си кардинален, не си герой за национални правдини, а си слабоумен санкюлот.
Парламентарната традиция повелява, че партията, получила най-вече гласове предлага ръководител.
Парламентарната традиция повелява, всички парламентарни групи да предложат по един зам.председател.
Парламентарната традиция повелява, предлагането за ръководител, направено от най-голямата група да се гласоподава от всички народни представители, като знак на почитание към волята на преди малко произнеслия се народ и като проява на духа на разговор, който би трябвало да царува в Народното събрание. По същия метод, по традиция се гласоподават зам.председателите - от всички. С 240 гласа " за ".
Парламентарната традиция повелява, председатлите и управленията на комисиите да се разпределят сред партиите, тъй че всяка група да взе участие в управленията.
Парламентарната традиция, от времето на Петко Каравелов, Захари Стоянов и Стамболов, до времето на Цецка Цачева и Ива Митева се е спазвала.
Гаменщината със саботирането на избора на ръководител и блокирането на цели парлементи стартира при новите герои, заради тяхната политическа неначетеност, неумение и незнание. И не докара до нищо положително.
Няма законово, или конституционно обвързване всяка партия да получи зам.председател на Народно събрание, нито да има ръководител на комисия. Това е решение единствено на благосклонност. То се регламентира от Правилника на Народно събрание, който се гласоподава с нормално болшинство.
Следете ми в този момент мисълта:
Ако едно болшинство реши да се държи гаменски с малцинството, то мож да му отнеме всички зам.председателски места. Може да не му даде нито една комисия. И това ще е изцяло законно. Просто ще гласоподава смяна в правилника.
Ако Радев на следващия ден реши, може да гласоподава смяна в правилника и да сложи единствено свои зам.председатели на Народното събрание, както и единствено свои ръководители на комисии. Има гласовете да го направи и ще му отнеме към 3 дни.
Вероятно няма да го направи, тъй като има парламентарна традиция, която се съблюдава от времето на Петко Каравелов чак до Ива Митева, и която единствено доста малоумен и политически неграмотен уличник би нарушил. просто с цел да показва триумфа си над софийското жителство.
Вие в действителност ли си мислите, че вие сте положителните сили, които пазите България от злото и това ви дава някакви изключителни права да се държите гаменски?
Вие в действителност ли си мислите, че през 90-те години Йордан Соколов, Стефан Савов, Иван Костов и Филип Димитров са били " по-меки марии " от вас, а комунистите против тях - Ал. Лилов, Андрей Луканов, Нора Ананиева и така нататък са били по-малко " рискови " от днешните ви съперници, че решихте да нарушавате парламентарната традиция, която Костов и Савов съблюдаваха? Сериозно ли се взимате толкоз насеризоно, групички мънички разделенички?
Другото доста неуместно е подмятанията към новоизбраната председателка. Големи сте да веете знамето на дъгата и да говорите за човешки права и да плачете, че не е призната Истанбулската спогодба, само че редовно се гаврите с дами, стига да не са от вашата група (някоя от двете дребни групи, които в случай че бяха дружно, можеха да са втора, съвсем - трета, а в този момент са като ЦСКА-1948).
Ама какъв опит имала, но какви качества имала? Ама руса била и приличала на Рая Назярян... Ами дано наподобява. А на Цола Драгойчева ли да наподобява?
Какви качества и опит имаше Никола Минчев, когато вие влязохте за пръв път в Народното събрание и го избрахте? Нула дни държавен опит и тапия по право. И беше един превъзходен ръководител на Народно събрание. И към момента е един от смислените политици, които сте излъчили. Заради соя си, не поради вас. Дебилите насреща го смъкнаха и с това стартира цялата политическа рецесия. Това беше първата им огромна неточност, за която чак в този момент си заплатиха.
Тази дама, Михаела Доцова има богат опит в държавната администрация и докторат по право. И има всички шансове да се окаже добър ръководител на Народно събрание. Може и да не се окаже. Но по този начин или другояче, щеше да е по-умно да гласувате всички. Както в миналото всички гласоподаваха Николай Тодоров, Стефан Савов, Георги Пирински, Благовест Сендов, Йордан Соколов.... Така повелява парламентарната традиция, сложена от бащите на нацията.
Пък след това, в границите на политическите игри, можете да желаете оставката на ръководителя, в случай че сметнете, че не си прави добре работата, или даже да го промените, в случай че сглобите болшинство, както се случи със Стефан Савов, Огнян Герджиков и Никола Минчев.
Но не, не е подвиг, не е " праволинейност ", не е " позиция " да не гласуваш ръководителя. Гаменско е. Точно същото е, като простите копейки, които сядат на Европейския химн. Одата на насладата не е формален химн на Европейски Съюз и няма обвързване да се става на него. Има традиция и образование. А традициите в политиката са значимо и хубаво нещо. Не ги съблюдават единствено дребни маргинални групи от по 12 - 15 гамени в българския парламент и жителят на Белия Дом с антуража си.
Това, че новата председателка е определена със 188 гласа, че някакви хора спекулирата за " обединението ", която я е гласувала, пък те героично не били я дали своят вот и подмятанията по неин адрес, са продължение на глупавото политическо държание от последните дни и извънредно ме издразни.Това написа учредителят на ДСБ и депутат в 43-ото Народно събрание Борис Станимиров. Той разяснява изборът на ръководител в 52-ото Народно заседание и неприятната концепция на ПП-ДБ да гласоподават " срещу ". Ето го коментарът на Станимиров:
В демократичните страни има нещо, което са назовава парламентарна традиция. Ако си демократ, изключително в случай че си десен, би трябвало изключително доста да държиш на парламентарните обичаи. И когато ги погазваш, не си кардинален, не си герой за национални правдини, а си слабоумен санкюлот.
Парламентарната традиция повелява, че партията, получила най-вече гласове предлага ръководител.
Парламентарната традиция повелява, всички парламентарни групи да предложат по един зам.председател.
Парламентарната традиция повелява, предлагането за ръководител, направено от най-голямата група да се гласоподава от всички народни представители, като знак на почитание към волята на преди малко произнеслия се народ и като проява на духа на разговор, който би трябвало да царува в Народното събрание. По същия метод, по традиция се гласоподават зам.председателите - от всички. С 240 гласа " за ".
Парламентарната традиция повелява, председатлите и управленията на комисиите да се разпределят сред партиите, тъй че всяка група да взе участие в управленията.
Парламентарната традиция, от времето на Петко Каравелов, Захари Стоянов и Стамболов, до времето на Цецка Цачева и Ива Митева се е спазвала.
Гаменщината със саботирането на избора на ръководител и блокирането на цели парлементи стартира при новите герои, заради тяхната политическа неначетеност, неумение и незнание. И не докара до нищо положително.
Няма законово, или конституционно обвързване всяка партия да получи зам.председател на Народно събрание, нито да има ръководител на комисия. Това е решение единствено на благосклонност. То се регламентира от Правилника на Народно събрание, който се гласоподава с нормално болшинство.
Следете ми в този момент мисълта:
Ако едно болшинство реши да се държи гаменски с малцинството, то мож да му отнеме всички зам.председателски места. Може да не му даде нито една комисия. И това ще е изцяло законно. Просто ще гласоподава смяна в правилника.
Ако Радев на следващия ден реши, може да гласоподава смяна в правилника и да сложи единствено свои зам.председатели на Народното събрание, както и единствено свои ръководители на комисии. Има гласовете да го направи и ще му отнеме към 3 дни.
Вероятно няма да го направи, тъй като има парламентарна традиция, която се съблюдава от времето на Петко Каравелов чак до Ива Митева, и която единствено доста малоумен и политически неграмотен уличник би нарушил. просто с цел да показва триумфа си над софийското жителство.
Вие в действителност ли си мислите, че вие сте положителните сили, които пазите България от злото и това ви дава някакви изключителни права да се държите гаменски?
Вие в действителност ли си мислите, че през 90-те години Йордан Соколов, Стефан Савов, Иван Костов и Филип Димитров са били " по-меки марии " от вас, а комунистите против тях - Ал. Лилов, Андрей Луканов, Нора Ананиева и така нататък са били по-малко " рискови " от днешните ви съперници, че решихте да нарушавате парламентарната традиция, която Костов и Савов съблюдаваха? Сериозно ли се взимате толкоз насеризоно, групички мънички разделенички?
Другото доста неуместно е подмятанията към новоизбраната председателка. Големи сте да веете знамето на дъгата и да говорите за човешки права и да плачете, че не е призната Истанбулската спогодба, само че редовно се гаврите с дами, стига да не са от вашата група (някоя от двете дребни групи, които в случай че бяха дружно, можеха да са втора, съвсем - трета, а в този момент са като ЦСКА-1948).
Ама какъв опит имала, но какви качества имала? Ама руса била и приличала на Рая Назярян... Ами дано наподобява. А на Цола Драгойчева ли да наподобява?
Какви качества и опит имаше Никола Минчев, когато вие влязохте за пръв път в Народното събрание и го избрахте? Нула дни държавен опит и тапия по право. И беше един превъзходен ръководител на Народно събрание. И към момента е един от смислените политици, които сте излъчили. Заради соя си, не поради вас. Дебилите насреща го смъкнаха и с това стартира цялата политическа рецесия. Това беше първата им огромна неточност, за която чак в този момент си заплатиха.
Тази дама, Михаела Доцова има богат опит в държавната администрация и докторат по право. И има всички шансове да се окаже добър ръководител на Народно събрание. Може и да не се окаже. Но по този начин или другояче, щеше да е по-умно да гласувате всички. Както в миналото всички гласоподаваха Николай Тодоров, Стефан Савов, Георги Пирински, Благовест Сендов, Йордан Соколов.... Така повелява парламентарната традиция, сложена от бащите на нацията.
Пък след това, в границите на политическите игри, можете да желаете оставката на ръководителя, в случай че сметнете, че не си прави добре работата, или даже да го промените, в случай че сглобите болшинство, както се случи със Стефан Савов, Огнян Герджиков и Никола Минчев.
Но не, не е подвиг, не е " праволинейност ", не е " позиция " да не гласуваш ръководителя. Гаменско е. Точно същото е, като простите копейки, които сядат на Европейския химн. Одата на насладата не е формален химн на Европейски Съюз и няма обвързване да се става на него. Има традиция и образование. А традициите в политиката са значимо и хубаво нещо. Не ги съблюдават единствено дребни маргинални групи от по 12 - 15 гамени в българския парламент и жителят на Белия Дом с антуража си.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




