Надявам се европейските лидери да си вземат най-накрая поука какво

...
Надявам се европейските лидери да си вземат най-накрая поука какво
Коментари Харесай

Тошко Йорданов: Вчера Европа имаше челен сблъсък с реалността

Надявам се европейските водачи да си вземат най-сетне поука какво се случва. Защото през вчерашния ден на срещата в Белия дом сред Тръмп и Зеленски Европа имаше преден конфликт с действителността. Това сподели в ефира на bTV ръководителят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов.

По думите му администрацията на Съединени американски щати е,,брутално реалистична’’, до момента в който в Европа още,,витаят идеологически щампи’’.

,,Ако не беше администрацията на Байдън, войната в Украйна или нямаше да стартира, или щеше да свърши много по-рано’’, уверен е Йорданов.

Войната в Украйна е погълнала милиарди долари, Зеленски се пробва да въвлече в спора и НАТО. Това към този момент би било Трета международна война. Неслучайно европейските водачи схващат, че за момента Украйна не може да влезе в това НАТО, тъй като няма по какъв начин да се случи без единодушието на Съединените щати, такива са обстоятелствата. НАТО без Съединени американски щати няма да е мощно, добави още националният представител.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР