Надпреварата за Гран При на Лас Вегас все още не

...
Надпреварата за Гран При на Лас Вегас все още не
Коментари Харесай

В Лас Вегас искат 10-годишен договор за Формула 1

Надпреварата за Гран При на Лас Вегас към момента не е направила своя дебют във Формула 1, само че нейните уредници към този момент търсят удължение на контракта за нейното осъществяване. Първоначалният договор за осъществяване на надпреварата е за три години, само че в Града на прегрешението към този момент търсят метод той да бъде продължен на 10.

В началото на предходната година Формула 1 разгласи своето завръщане в Лас Вегас през 2023 година, повече от 40 години след последното съревнование в Невада. През 1981 и 1982 Града на прегрешението одобри финалните надпревари за сезона, само че тогава те се организираха на паркинга на казиното Ceasars Palace, а самата конкуренция носеше името Гран При на Сиъсърз Палас.
 В Лас Вегас чакат големи доходи от надпреварата във Формула 1 В Лас Вегас чакат големи доходи от надпреварата във Формула 1
Сега обаче надпреварата ще се организира в сърцето на Лас Вегас, като даже ще включва и част от основния бул. на града – The Strip, на който са ситуирани огромна част от най-популярните хотели и казани, в това число Bellagio, Ceasars Palace, The Mirage и различен. За да може да се организира надпреварата булевардът ще бъде затворен за няколко дни, което ще аргументи известни неудобства на хотелите, казина и заведенията за хранене, които са ситуирани в тази права от The Strip.

Късно нощес съветът на окръг Кларк, който има част от пътищата, които ще бъдат затворени поради надпреварата, реши единомислещо (7-0) да припознае надпреварата във Формула 1 за годишно спортно събитие, което да се организира в града. Това на практика дава позволение The Strip да бъде затварян всяка година, с цел да може да се организира конкуренцията.
 Три тима показаха Гран При на Лас Вегас Три тима показаха Гран При на Лас Вегас
„ Ние имаме тригодишен контракт с Формула 1, само че чакаме пожизнен подобен – съобщи комисарят на окръг Кларк Джеймс Гибсън преди вота – Тази резолюция ни отваря пътя към най-малко 10-годишен контракт. Аз съм сигурен, че и нашите наследници ще видят какъв брой скъпо е това, което вършим в този момент и ще продължат да го вършат за постоянно. “

Гран При на Лас Вегас ще направи своя дебют във Формула 1 в края на месец ноември, като надпреварата в Невада ще бъде предпоследен кръг за сезона. Самата конкуренция ще бъде на изкуствено осветяване, само че с цел да бъде тя в комфортно време за почитателите на спорта в Европа и Азия тя ще бъде в събота вечерта локално време, което значи, че за България стартът ще бъде в 8:00 часа сутринта в неделя (19 ноември).
 Гран При на Лас Вегас няма да е първото съревнование във Формула 1, което няма да е в неделя Гран При на Лас Вегас няма да е първото съревнование във Формула 1, което няма да е в неделя
Състезанието в Града на прегрешението ще бъде неповторимо с това, че негов главен промоутър е Либърти медия – притежателят на комерсиалните права на Формула 1. В подготовката си за надпреварата Либърти медия закупи земя на стойност 240 милиона $, върху която сега се построява постройката на боксовете.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР