Надеждите и страховете от толкова много години бяха надвиснали над

...

Арсенал 1-0 Порто (1-1 общо, 4-2 на писалки): Артилеристите оцеляха в тежка дузпа, за да погребат призраци от минали неуспехи в Шампионската лига, с Дейвид Рая героя след изравняването на Леандро Тросард през първото полувреме

Надеждите и страховете от толкоз доста години бяха надвиснали над емирствата в една влажна вечер в северен Лондон. Беше нощ, натоварена със мемоари за предходна популярност на ФК Порто и за минали провали на Арсенал, нощ, когато два тима пристигнаха да се бият, с цел да се поправят и да се стремят към величие.

Беше преди 20 години тази седмица, когато Порто отиде на " Олд Трафорд " за мач-реванш от следващия мач от 1/8, пробвайки се да отбрани преднина от един гол, тъкмо както се опитваха да я защитят на Емирейтс.

Дейвид Рая избави два пъти при осъществяването на дузпи, до момента в който Арсенал стигна до четвъртфиналите

Арсенал осъществя и четирите си дузпи, с цел да продължи след тежко -изигра тъждество против Порто

Играчите на топчиите се нахвърлиха на Рая, откакто испанецът резервира очакванията им за Шампионска лига живи