Надъханият отбор на Бърнли, който преди четири дни едва не

...

Несвирена дузпа лиши Бърнли от победа на чужд терен

Надъханият тим на Бърнли, който преди четири дни едвам не надделя Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”, изигра още един мощен дуел, само че не съумя да преодолее Хъдърсфийлд при визитата си в среща от 21-ия кръг на Премиършип. Мачът приключи 0:0, с което гостуващият отбор няма триумф към този момент в четвърти следващ кръг.

Днес и реферът Пол Тайрни изигра значима роля, откакто в 60-ата минута не даде дузпа в интерес на Бърнли. Тогава вратарят Йонас Льосъл очевидно съсече Джеф Хендрик в наказателното си поле, само че сигнал не последва.
Someone please tell me how THIS is not a penalty?! #Burnley #Huddersfield #football pic.twitter.com/8L9F9iAXOr
— Karen Fazackerley (@KarenFazBBC) December 30, 2017

През първото полувреме домакините владееха по-дълго топката, само че гостите сътвориха множеството рискове, само че до гол не се стигна в нито една от двете мрежи.

Така и беше след почивката, като огромният късмет за Бърнли пристигна в 86-ата минута, когато запасите Сам Воукс и Наки Уелс комбинираха, само че в последния миг Льосъл съумя да блокира.
REPORT: Dominant Clarets draw 0-0 at Huddersfield after @JeffHendrick92 denied seemingly clear-cut penalty. Read: https://t.co/zla4eQFJjW pic.twitter.com/b5pZ4YuN62
— Burnley FC (@BurnleyOfficial) December 30, 2017

Хъдърсфийлд също не се радва на най-хубава форма, само че най-малко няма загуба в четири следващи мача.

Днешните противници ще радват феновете на футбола отново още на 1 януари, когато “териерите” гостуват на Лестър, а Бърнли приема Ливърпул.

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 21 кръг, събота 30 декември  Хъдърсфийлд 0:0краен резулат  Бърнли