Над 80 елемента от градската инфраструктура са с установени щети

...
Над 80 елемента от градската инфраструктура са с установени щети
Коментари Харесай

В общината преброиха щетите от снощните баталии

Над 80 детайла от градската инфраструктура са с открити вреди след снощните митинги в центъра на София, оповестиха от пресцентъра на общината.

Счупени или изгорели са 33 антипаркинг колчета, 23 контейнера и кошчета за боклуци, 17 тръбнорешетъчни загради, други уреди на пътната инфраструктура, 5 кашпи, както и стоянки за колела и пътни дъждоприемни шахти.

Аварийните екипи на Столичната община са били на терен.

По заповед на кмета на София още от среднощ стартира почистването на улиците сред Националния стадион " Васил Левски ", Министерството на спорта и Софийския университет " Св. Климент Охридски " от екипите на почистващите компании и столичния инспекторат, оказва се от известието.

Пътните платна са почистени машинно, а от тази заран стартира и метене на тротоарите.

Столичната община ще изиска от уредника на митинга възобновяване на вредите по обществената инфраструктура. При координиране на митинга уредникът е известен да не позволява замърсяване и увреждане на градската среда.

Снощи кметът на София Васил Терзиев изрази отчаяние от метода, по който се стачкува. Той ревизира на място какви са вредите в центъра на столицата.
 33-има са арестувани за безредиците в София, има и малолетни
33-има са арестувани за безредиците в София, има и малолетни

Градът щеше да пламне, безапелационни са от СДВР
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР