Над 5000 софиянци и гости на столицата се включиха във велошествието „София кара Giro“
Над 5000 софиянци и посетители на столицата се включиха във велошествието „ София кара Giro ". Това оповестиха от пресцентъра на Столичната община. Събитието предшества финала на третия стадий на Джиро д`Италия, който през днешния ден ще приключи в София.
Стартът на велошествието „ София кара Giro " беше даден от Орлов мост, а колоната поведе столичният кмет Васил Терзиев. От общинската администрация показват, че това е най-мащабното в историята на столицата велошествие.
След завършването участниците ще могат да заемат места по продължението на бул. „ Цариградско шосе " или да се насочат към площад „ Цар Освободител ", с цел да посрещнат и поддържат първите професионални състезатели от Джиро д`Италия по време на финалния им спринт към арката.
Стартът на велошествието „ София кара Giro " беше даден от Орлов мост, а колоната поведе столичният кмет Васил Терзиев. От общинската администрация показват, че това е най-мащабното в историята на столицата велошествие.
След завършването участниците ще могат да заемат места по продължението на бул. „ Цариградско шосе " или да се насочат към площад „ Цар Освободител ", с цел да посрещнат и поддържат първите професионални състезатели от Джиро д`Италия по време на финалния им спринт към арката.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




