Над 500 души, притежаващи чужди паспорти, успяха да напуснат ивицата

...
Над 500 души, притежаващи чужди паспорти, успяха да напуснат ивицата
Коментари Харесай

Още 500 чужди граждани напуснаха Газа през Египет

Над 500 души, притежаващи непознати паспорти, съумяха да изоставен линията Газа през граничния пункт с Египет " Рафах ", оповестиха управляващите от палестинската страна на границата, представени от ДПА.

Според лист с напусналите лица, измежду тях има жители на страни като Испания, Нидерландия, Швеция, Съединени американски щати, Мароко, Йордания и Русия.

Освен за тях позволение за овакантяване на анклава е издадено и за дребен брой ранени палестинци, нуждаещи се от лекуване, както и за придружителите им.

Останалите палестинци в Газа, които не имат задграничен паспорт, нямат право да заминат. Израел затвори границата с Газа, заради което граничният пункт с Египет " Рафах " остана единственият излаз от тесния палестински крайбрежен анклав.

В Южен Ливан избухнаха нови боеве сред израелската войска и ливанското шиитско придвижване Хизбула.

При израелски въздушен удар по Айната, населено място, намиращо се в тази зона, е умрял ливански граждански, а различен е ранен, съобщи пред локални медии източник от ливанските сили за сигурност. Целта на израелския удар е била къща в покрайнините на селото.

По-рано израелската войска съобщи, че " терористи са обстрелвали няколко места в Северен Израел ", добавя Българска телеграфна агенция. 

Оттам прибавиха, че артилерията е поразила източника на стрелбата, както и позиции, от които " терористите са обстрелвали Израел ".

Също в Южен Ливан, очевидци оповестиха, че са били изстреляни два израелски снаряда по място в пограничния град Ярун, където се била събрала група кореспонденти.

Оператор от " Ал Джазира " е леко ранен, а транспортни средства на други малките екрани са развалени. Репортер на мястото събитието съобщи пред ДПА, че операторът от " Ал Джазира " е получил здравна помощ и се е върнал на работа.

Миналия месец при израелски удари беше изумена група публицисти в Южен Ливан, при което почина видеооператорът от Ройтерс Исам Абдала, а няколко представители на медиите бяха ранени.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР