Храбростта има много измерения: Наз 3000 военнослужещи даряват кръв за ВМА
Над 3000 са донорите под пагон и в администрацията на Българската войска, които всяка година оказват помощ на пациентите на ВМА. С персоналния си образец те са измежду най-активните посланици на доброволното кръводаряване у нас. Това оповестиха от лечебното заведение.
В навечерието на 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската войска, Военномедицинска академия (ВМА) показва благодарност към военнослужещите и цивилните чиновници от военните формирования, които поддържат една от най-значимите дела – безвъзмездното кръводаряване.
От началото на 2026 година кръводарителите във ВМА са 2864, а единствено през април те доближават 1000 – връх на месечна база за лечебното заведение. От тях - " кръводаряванията под пагон “ са 1423 – с повече от 200 по отношение на същия интервал на предходната година.
Зад тези цифри стоят хора с възприятие за дълг и отговорност. Кръводаряването е акт на съпричастност, който избавя живот всекидневно. Благодарим на всички военнослужещи и цивилни чиновници, които с персоналния си образец поддържат тази идея, акцентира проф. Румен Попов, шеф на Центъра по трансфузионна хематология на ВМА.
В ден, отдаден на храбростта и дълга, техният принос демонстрира, че тези полезности имат разнообразни проявления – както в службата, по този начин и в готовността да окажеш помощ, когато някой се нуждае от това.
В навечерието на 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската войска, Военномедицинска академия (ВМА) показва благодарност към военнослужещите и цивилните чиновници от военните формирования, които поддържат една от най-значимите дела – безвъзмездното кръводаряване.
От началото на 2026 година кръводарителите във ВМА са 2864, а единствено през април те доближават 1000 – връх на месечна база за лечебното заведение. От тях - " кръводаряванията под пагон “ са 1423 – с повече от 200 по отношение на същия интервал на предходната година.
Зад тези цифри стоят хора с възприятие за дълг и отговорност. Кръводаряването е акт на съпричастност, който избавя живот всекидневно. Благодарим на всички военнослужещи и цивилни чиновници, които с персоналния си образец поддържат тази идея, акцентира проф. Румен Попов, шеф на Центъра по трансфузионна хематология на ВМА.
В ден, отдаден на храбростта и дълга, техният принос демонстрира, че тези полезности имат разнообразни проявления – както в службата, по този начин и в готовността да окажеш помощ, когато някой се нуждае от това.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




