Над 30 души са задържани през последните 48 часа на територията на София за притежание и разпространение на наркотици, съобщиха от МВР
Над 30 души са арестувани през последните 48 часа на територията на София за владеене и разпространяване на опиати, оповестиха от Министерство на вътрешните работи на формалната си страница във Facebook.
На брифинг по-рано през днешния ден шефът на Столичната дирекция на вътрешните работи Любомир Николов сподели, че са арестувани 20 души в столичния квартал " Христо Ботев " и други близки квартали за разпространяване на опиати. Открити са към 400 дози „ билка “ в смес с амфетамин. Тя е на растителна основа и се обработва с несигурно количество химикал. Опасността от предозиране е доста висока, сподели на брифинга заместител градският прокурор на София Десислава Петрова.
Тя добави, че се чака още през днешния ден от полицията да рапортуват за арестувани към пет кг трева, разпределена в разнообразни по величина буркани и пликчета.
На брифинг по-рано през днешния ден шефът на Столичната дирекция на вътрешните работи Любомир Николов сподели, че са арестувани 20 души в столичния квартал " Христо Ботев " и други близки квартали за разпространяване на опиати. Открити са към 400 дози „ билка “ в смес с амфетамин. Тя е на растителна основа и се обработва с несигурно количество химикал. Опасността от предозиране е доста висока, сподели на брифинга заместител градският прокурор на София Десислава Петрова.
Тя добави, че се чака още през днешния ден от полицията да рапортуват за арестувани към пет кг трева, разпределена в разнообразни по величина буркани и пликчета.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




