Над 3 тона хранителни продукти, 100 кг прах за пране

...
Над 3 тона хранителни продукти, 100 кг прах за пране
Коментари Харесай

Русенци изпращат над 3 тона храни за приютите на отец Иван


Над 3 тона хранителни артикули, 100 кг прахуляк за пране и сапуни и още доста дарения събраха русенци за двата приюта на отец Иван в Нови хан и Якимово. Кампанията, проведена от русенско семейство, продължи две седмици, а в нея се включиха стотици хора с огромни сърца, съобщи кореспондентът на БГНЕС в Русе.

Благотворителната акция се прави за втора поредна година, откакто Радослав Станчев и брачната половинка му Силвия гледат репортаж за приютите на отец Иван. Те вземат решение непринудено да провеждат дарения, като тогава са събрани към звук и половина. Сега откликът на русенци е доста по-голям, близо три пъти повече са събраните артикули. Сред най-големите донори са над 200 деца от главно учебно заведение „ Любен Каравелов “ и техните фамилии. Събрани са основно храни и перилни препарати, защото те са от първостепенно значение за зимата. Нужни са и отоплителни материали, само че доставката им от Русе се оказва по-трудна. Добри хора са дарили също микровълнова печка и домакинска посуда, одеяла, топли облекла.

Днес всичко това отпътува с 5-тонен камион за Нови хан, с цел да зарадва децата преди празниците, а уредниците на акцията желаят тя да стане традиция. /БГНЕС
Източник: bgnes.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР