Откриха над 3,5 тона негодно месо в Силистренско
Над 3,5 тона храни от скотски генезис ще бъдат унищожени след инспекция на БАБХ в Дулово. Инспекторите са разкрили негодните за консумация артикули в месодобивно и месопреработвателно дружество в града.
В хладилни камери са открити над 2,5 тона свински крайници, глави и уши с изминал период на валидност, както и 940 кг свински субпродукти, телешки опашки, сланина, сало и говежда тлъстина без идентификационна маркировка, с раздрана или отчасти изчезнала опаковка.
Открити са също четири говежди четвъртини с общо тегло над 280 кг без маркировка за генезис.
Храните с открити несъответствия са отделени и запечатани в хладилни камери в обекта.
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




