Видинчани окупираха енергото заради високите сметки за ток
Над 250 видинчани, най-много поданици на ромския кв. Нов път, излязоха на митинг поради високите сметки за ток, които хората всеобщо са получили.
Стотици недоволни жители се събраха в 10 часа пред постройката на енергоразпределителното сдружение във Видин. Те настояха шефът да слезе при тях и да им даде пояснение за двойното и даже тройното нарастване на сметките за ток за месеците декември и януари.
Никой от управлението на сдружение обаче не пожела да излезе за диалог с недоволните. Затова протестиращите започнаха да обстрелват постройката с яйца и потеглиха да нахълтват в постройката, само че полицията осуети опитите.
В уеб страницата си енергоразпределителното сдружение даде съвет на недоволните да подадат тъжби против цените и даде обещание, че те ще бъдат прегледани.
Стотици недоволни жители се събраха в 10 часа пред постройката на енергоразпределителното сдружение във Видин. Те настояха шефът да слезе при тях и да им даде пояснение за двойното и даже тройното нарастване на сметките за ток за месеците декември и януари.
Никой от управлението на сдружение обаче не пожела да излезе за диалог с недоволните. Затова протестиращите започнаха да обстрелват постройката с яйца и потеглиха да нахълтват в постройката, само че полицията осуети опитите.
В уеб страницата си енергоразпределителното сдружение даде съвет на недоволните да подадат тъжби против цените и даде обещание, че те ще бъдат прегледани.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




