Над 2300 мегавата ще излязат от енергийната система и това

...
Над 2300 мегавата ще излязат от енергийната система и това
Коментари Харесай

Лидерът на ГЕРБ: Днес е един траурен ден за българската енергетика!

Над 2300 мегавата ще излязат от енергийната система и това ще стане единствено след две години. Това са почти 40%, а зимно време 60%. Не печален, по-скоро погребален ден за българската енергетика! " Продължаваме промяната " са предали въглищните централи, без да имаме заместители ". Това съобщи водачът на ГЕРБ Бойко Борисов на изключителна конференция във връзка ситуацията в енергетиката и идното затваряне на въглищните централи.
 
На Балканите липсва нефт, газ и ток и ние от експортьор ще се превърнем във вносител. Честито на българския бизнес, възмутено разясни някогашният министър председател. И добави: " Ние сме обградени от страни нечленки на Европейски Съюз, за които това не важи (зелената договорка, бел. ред.). И от експортьори, ще станем вносители на ток ".
 
" Когато приказваме за проекта за възобновяване, мачът е свирен. Днес стана безпощадно ясно. Това, което постоянното държавно управление на Петков е договорило ще има трайни последствия. И може би всички си го заслужаваме за възторга, по който се подведохме по тази Харвардска група ", акцентира Борисов.
 
" Мачът е свирен, това е завършено. Енергетиката на България през 2025 година ще се трансформира във вносител и в случай че си го представим през днешния ден, това е автоматизиран режим на тока. Това са предложили Кирил Петков и Асен Василев. Ние, българите, си получихме това, което си търсихме. При най-хубавата сметка, при 2019 година, както е базовата, както написа в контракта са над 2-3 хиляди мегавата. В най-хубавият случай ще остане дребната американска централа при тези сметки. Не можем да се сърдим на комисията, тя е водеща за зелената договорка. Една дума няма да чуете да кажа против комисията ", сподели още някогашният министър-председател. 
 
Незабавно би трябвало да стартираме построяването на VII реактор на АЕЦ " Козлодуй " на лицензираната площадка. И да стартираме подготовката и лицензирането на идната, 8-та площадка в АЕЦ " Козлодуй ", означи водачът на ГЕРБ.
 
" Енергоемкият български бизнес, откакто не сме поставили безусловно нищо като опция, а 6000 мегавата акумулатори... доста печален ден е за нас. Тези хулигани от Политическа партия, до момента в който не направиха това в Народното събрание, чак тогава разбрах какво се е случило ", уточни Борисов.
 
" Бих споделил подобаващ ден за българските жители - по този начин преди време си дадоха I до IV реактор, по този начин в този момент си дадоха въглищните централи, без да са извършени съвещания с какво ще ги сменяем. На нас ни би трябвало да понижаваме енергоемкостта на българските консуматори ", съобщи Бойко Борисов.
 
Надали на Румен Радев ще му е прелестно по време на служебното държавно управление да му закичат закриването на енергетиката, добави той. Според Борисов зеленият преход би трябвало да е равномерен и резистентен. Казахме на Европейска комисия тогава, че сме водещи в енергетиката на Балканите. Сега, през 2025 година ще внасяме ток и водещата ни роля завършва, уточни Борисов.
 
Сега имате задача с ПГ за вашия постоянен парламентарен живот през седмицата да си извършите график, само че не влагайте към този момент толкоз сила и нерви, тъй като процесът е завършил. През 2025 година централите ще бъдат затворени или сведени до подобен режим, че е същото, обърна се Борисов към депутатите от ГЕРБ.
 
" Има една доста хубава гръцка ария, в която споделят, не аз, животът ще ти го върне. И в този момент животът ще ни върне това, което направихме и тоя телешки екстаз по партията на " Промяната ", заключи тъжната вест Борисов.
 
По-рано през днешния ден сред ГЕРБ и Политическа партия избухна скандал във връзка затварянето на въглищните централи, което е поето като анжажимент от държавното управление на Кирил Петков пред Европейски Съюз в Плана за възобновяване в осъществяване на " Зелената договорка ".
 
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР