Над 23 000 полета до и от Близкия изток са

...
Над 23 000 полета до и от Близкия изток са
Коментари Харесай

Над 23 000 полета до и от Близкия изток са отменени

Над 23 000 полета до и от Близкия изток са анулирани от началото на водената от Съединени американски щати военна интервенция в Иран на 28 февруари, оповестява аг. Bloomberg.

Според данни на аналитичната компания Cirium, самолетните компании са възнамерявали да извършат 36 000 полета до и от страни в района, само че повече от половината са били анулирани. Броят на пасажерите, които биха могли да летят с анулираните полети, е почти 4,4 милиона.

Към 5 март въздушното пространство е затворено в Израел, Кувейт, Сирия, Ирак, Иран, Бахрейн и Катар. Въздушното пространство е отчасти затворено над Йордания и ОАЕ. Саудитска Арабия наложи частични ограничавания в региона на Персийския залив и по иракската граница.

На 28 февруари Съединени американски щати и Израел започнаха военна интервенция против Иран. Големи ирански градове, в това число Техеран, бяха ударени. Белият дом оправда офанзивата, базирайки се на ракетни и нуклеарни закани, за които се твърди, че идват от Техеран. Корпусът на гвардейците на ислямската гражданска война разгласи огромна интервенция в отговор, атакувайки цели в Израел. Цели на Съединени американски щати в Бахрейн, Йордания, Катар, Кувейт, ОАЕ и Саудитска Арабия също бяха ударени. Ударите против Иран убиха висшия водач аятолах Али Хаменей и няколко други основни фигури в управлението на Ислямската република.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР