Над 200 учени от 30 държави ще вземат участие в

...
Над 200 учени от 30 държави ще вземат участие в
Коментари Харесай

Над 200 учени от 30 държави ще вземат участие в конференцията „Дни на математиката в София“

Над 200 учени от 30 страни ще вземат присъединяване в интернационалната конференция „ Дни на математиката в София " (MDS2026), оповестиха от Института по математика и информатика на Българската академия на науките (ИМИ-БАН).

Форумът ще се организира от 6 до 10 юли и се провежда от института, взаимно с Факултета по математика и информатика на Софийския университет „ Св. Климент Охридски “ и Съюза на математиците в България. Официалното разкриване на форума ще се състои в зала „ Проф. Марин Дринов “. По време на обичайна среща на българските математици учените ще показват нови резултати в типичен и съвременни области на математиката и информатиката.

Една от главните цели на форума е да укрепи връзките с българската математическа диаспора, защото огромна част от българските математици и информатици работят в влиятелни университети и научни центрове отвън страната, като даде среда за взаимни проучвателен действия, споделиха уредниците.

По време на откриването ще бъде връчена Наградата по математика на Института по математика и информатика за 2026 година, която се присъжда на всеки три години на български математик на възраст до 40 години за високи достижения в региона. Наградата ще бъде показана от акад. Юлиан Ревалски, ръководител на Комитета за премията, и се чака да бъде връчена от президента на Република България, прибавиха още от института.

/ИПД
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР