Над 1000 престъпници, извършили престъпления в България, са издирвани от

...
Над 1000 престъпници, извършили престъпления в България, са издирвани от
Коментари Харесай

Да убиеш, изнасилиш и избягаш в чужбина: България издирва над 1000 престъпници зад граница

Над 1000 нарушители, направили закононарушения в България, са търсени от Министерство на вътрешните работи. Това са главно убийци, изнасилвачи и хора, направили финансови измами за милиони.

Силовото ведомство е подало искове към съответните съдилища, които пък са издали бюлетини към Интерпол и Европол. Само за последната отчетна година те са над 1000.

Така съвсем всеки един служител на реда в света търси бандити, направили закононарушения в България. След това те са избягали в чужбина. Понякога това е страна от Европейски Съюз, различен път е такава, с
която нямаме съглашение за правна помощ
или другояче казано, даже да бъде хванат търсеният, страната няма право да ни го върне, с цел да бъде съден по българските закони.

Последният сходен опит е на обвинявания за убийството на бизнес дамата от България Алена Щерк. Тя изчезна, а по-късно беше открита пребита до гибел. Основният обвинен беше костариканецът Виктор Спига, който полицията задържа в италианския град Асколи Пичено. С Италия, която е страна от Европейски Съюз, обаче имаме съглашение за правна помощ. Така Спига вeче има обвиняване за ликвидиране по изключително нечовечен метод на някогашната си другарка Щерк, за което ще дава отговор пред български съд.
 Да убиеш, изнасилиш и избягаш в чужбина: България търси над 1000 нарушители зад граница
Щерк, обвинен за убийството на българка, беше хванат в Италия.

Основната версия, по която работят проверяващите, е, че убийството е предизвикано от ревнивост и
поради връзката, която са прекратили преди няколко месеца
47-годишната жена беше открита мъртва на 29 май в региона на Радомир, само че се счита, че убийството е осъществено през нощта на 27 против 28 май.

Разследващите считат, че убийството е осъществено или в гаража, или в автомобила на жертвата. Има доказателства, че тялото й е било превозено в автомобила й, по който е имало кръв, а този автомобил е каран от обвинения – Виктор. Той е напуснал България с автомобил към Гърция, откъдето се е придвижил с ферибот до Италия. Задържан е от управляващите там.
Как става издирването?
Щом има обвинен за закононарушение в България, службите в Родината се свързват с сътрудниците си в съвсем целия свят. Издава се заповед за арест, която е приета в множеството страни, като се изключи ЮАР, Дубай и други страни от третия свят.

Благодарение на съглашението за правна помощ, другарските страни, в които важи юрисдикцията на Интерпол и Европол, залавят търсения. Следват правосъдни процедури, в случай че е непознат жител, след което той се екстрадира в България, където да бъде съден за закононарушението.

Много нарушители, откакто бъдат хванати, упорстват да бъдат съдени в България, а не в чужбина, където считат, че наказванията им ще са по-леки. Подобен е и казусът с Евелин Банев- Брендо, който има влезнали в действие три присъди – в България, Италия и Румъния. Всичките общо надвишават 30 години затвор, само че той упорства да ги излежи в България. Само преди дни юристите му подадоха искане за сходно нещо до български съд, който се чака да се произнесе напълно скоро, макар че никой не знае къде сега се намира Банев, разгласен за един от най-големите контрабандисти на кокаин в света.
Николай – най-търсеният дилър от Южна Америка до Европа
Испанската Национална полиция стартира акция за залавянето на десетте най-издирвани нарушители в страната посредством издание на фотосите им и молба за подпомагане от страна на жителите. Сред тях е и българин на име Николай Щерев.
 Да убиеш, изнасилиш и избягаш в чужбина: България търси над 1000 нарушители зад граница
Николай Щерев е измежду един от най-издирваните нарушители.

Той се търси като хипотетичен водач на интернационална организация, която внася огромни количества наркотични субстанции от Южна Америка до Европа.

Според информацията на полицията българинът е на 53 години и е отпред на интернационален трафик на опиати, движен от испанци, българи и колумбийци. Те ги внасят в морски контейнери в Европа под прикритието на търговски покупко-продажби.

Предполага се, че той управлява и група, която внася незаконно опиати в България. Описан е като „ рисков и въоръжен “.

Останалите 9 души от най-издирваните нарушители в Испания са упрекнати в убийства, грабежи, разработване на подправени пари, присъединяване в проведен канал за проституция, отвличания и изнасилвания. Някои се укриват повече от 15 години от правораздаването. Сред тях има белгиец, англичанин и няколко испанци.

Само през миналата година в Испания са задържани над 400 бегълци от правораздаването, а от 2017 година броят на арестите по национални и интернационалните искове възлиза на 2272.
От кокошкари – до крупни предприемачи
Връщат ни апаш от супермаркети, отхвърлят да ни пратят Цветан Василев

Благодарение на спогодбите сред множеството страни с България, управляващите търсят от дребни риби до крупни предприемачи. Техните фотоси се подават до множеството летища, полицейски служби, че даже и магазини. И при всяка аналогия те са докладвани на органите на реда в съответната страна и задържани.

Подобен е и казусът с 31-годишен мъж от Стара Загора. Той направил закононарушение първо в Стара Загора. Дребна кражба, след което решил да забегне в Германия. Българските управляващи го оповестили за търсене, само че без резултат, до момента в който
той не си разрешил същото и във Федералната Република
Така двете страни обменили данни и той бързо бил разпознат. Ставало дума за дребни обири от магазини, които едвам надвишавали 200 евро. Той обаче бил задържан и изпратен в България, където да бъде съден. Малкото му име е Тихомир, а общата стойност на откраднатото в България и Германия е към 4000 евро. Той към момента се намира в ареста в Стара Загора.

Не подобен обаче е случая с българския банкер Цветан Василев, който също беше търсен, макар
че даваше конференции от Сърбия
Избягалият банкер няма да бъде предаден на българските управляващи, реши Апелативният съд в Белград. Така е доказано решението на Висшия съд, който разгласи, че не са изпълнени законодателните условия за предаването на Василев на България.
 Да убиеш, изнасилиш и избягаш в чужбина: България търси над 1000 нарушители зад граница
Цветан Василев към този момент е разгласен за политически емигрант от Сърбия. Остава си там.

С решението на магистратите дефинитивно се отхвърля настояването на управляващите в София за изгонването на Василев от Сърбия. На 26 юли предходната година Василев е получил и политическо леговище в Сърбия, заяви БГНЕС. Искането за приемане на статут на политически емигрант е било подадено преди четири години до сръбското министерство на вътрешните работи.

Според Апелативния съд в Белград „ има основателни аргументи да се счита, че насилственото предаване на Василев би основало обстановка, в която той би могъл да бъде изложен на мъчения, нечовешко и унизително отношение и в съответния случай са изпълнени изискванията за приемане на леговище, тъй като той може да бъде екстрадиран в родината му
заради политическите си убеждения
Българският банкер е в Сърбия от 2014 година, където избяга след банкрута на Корпоративна комерсиална банка (КТБ) под натиска на българската прокуратура и медиите на някогашния му другар Делян Пеевски. Действията на управляващите против Василев изненадаха мнозина, тъй като в продължение на години неговият бизнес се разрастваше благодарение на страната.

През 2014 година прокуратурата образува дело за разнообразни закононарушения на стойност близо 1.5 милиарда евро от активите на КТБ. Вината бе хвърлена върху „ проведена незаконна група “ от 18 души, ръководена от Цветан Василев. Междувременно той съумя да избяга в Белград.

Източник: bg-voice.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР