Над 100 студенти във Велико Търново излизат на протест. Повод

...
Над 100 студенти във Велико Търново излизат на протест. Повод
Коментари Харесай

Студенти на протест: Вдигат драстично семестриалните им такси

Над 100 студенти във Велико Търново излизат на митинг. Повод за недоволството им е фрапантното нарастване на семестриалните такси за новата образователна година в градския университет. Проведе се и среща сред недоволните и управлението.

Великотърновският университет е един от 19-те с увеличени такси, а повода – нова формула, посредством която се пресмятат.

Поскъпването за платено образование доближава до 4-5000 лв. за някои специалности, като теология и изобразително изкуство. Скок има и при образованието по педагогика.

Студентите упорстват таксите да бъдат непокътнати. От управлението обявиха, че ползват закона, само че при тази формула за образуване на таксите, те стават нереалистично огромни и непостижими за огромна част от студентите.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР