Над 100 души под карантина в Уганда заради ебола
Над 100 души в Уганда са сложени под карантина в опит да бъде лимитирано разпространяването на ебола, породена от вируса Бундибуджо. Това оповестява Africanews.
По информация на медията, хората са под наблюдаване на неуточнено място, като медицински екипи ги наблюдават за възможни признаци на болестта.
„ Всичко, което би трябвало да знаете в този миг, е, че над 100 души са разпознати и са под карантина и се лекуват от доста опитни лекари “, съобщи Алън Касуджа, изпълнителен шеф на Медийния център на Уганда и координатор по връзките на Специалната група за битка с ебола.
По думите му обстановката остава под надзор, а страната към този момент има опит в оправянето с огнища на ебола, COVID-19 и ХИВ/СПИН. Той прикани популацията да бъде внимателно и да съблюдава рекомендациите на здравните управляващи.
Хеморагичната тресчица Ебола е рядко, само че извънредно рисково вирусно заболяване с висока смъртност. Болестта предизвиква висока температура, кръвоизливи и увреждания на вътрешните органи. Заразата се предава посредством пряк контакт с кръв, тайни или тъкани на инфектирани хора и животни.
Вирусът Бундибуджо (BDBV) е вариация на вируса Ебола, която предизвиква тежка хеморагична тресчица при хората.
На 7 май Световната здравна организация заяви за ново огнище на ебола в североизточната част на Демократична република Конго. До 16 май там са били регистрирани осем лабораторно доказани случая на вируса Бундибуджо, както и 246 евентуални случая и 80 хипотетични смъртни случая.
Миналата седмица в столицата на Уганда - Кампала - бяха открити двама инфектирани, пристигнали от Конго. Единият от тях е умрял. След случая здравните управляващи в страната вкараха краткотрайна възбрана за ръкостискания и други форми на физически поздрави.
Ден по-рано генералният шеф на Световната здравна организация Тедрос Адханом Гебрейесус изрази паника от бързото разпространяване на епидемията. По негови думи от началото на новото огнище към този момент има минимум 500 хипотетични случая и 130 хипотетични смъртни случая.
Превод: GlasNews.bg
По информация на медията, хората са под наблюдаване на неуточнено място, като медицински екипи ги наблюдават за възможни признаци на болестта.
„ Всичко, което би трябвало да знаете в този миг, е, че над 100 души са разпознати и са под карантина и се лекуват от доста опитни лекари “, съобщи Алън Касуджа, изпълнителен шеф на Медийния център на Уганда и координатор по връзките на Специалната група за битка с ебола.
По думите му обстановката остава под надзор, а страната към този момент има опит в оправянето с огнища на ебола, COVID-19 и ХИВ/СПИН. Той прикани популацията да бъде внимателно и да съблюдава рекомендациите на здравните управляващи.
Хеморагичната тресчица Ебола е рядко, само че извънредно рисково вирусно заболяване с висока смъртност. Болестта предизвиква висока температура, кръвоизливи и увреждания на вътрешните органи. Заразата се предава посредством пряк контакт с кръв, тайни или тъкани на инфектирани хора и животни.
Вирусът Бундибуджо (BDBV) е вариация на вируса Ебола, която предизвиква тежка хеморагична тресчица при хората.
На 7 май Световната здравна организация заяви за ново огнище на ебола в североизточната част на Демократична република Конго. До 16 май там са били регистрирани осем лабораторно доказани случая на вируса Бундибуджо, както и 246 евентуални случая и 80 хипотетични смъртни случая.
Миналата седмица в столицата на Уганда - Кампала - бяха открити двама инфектирани, пристигнали от Конго. Единият от тях е умрял. След случая здравните управляващи в страната вкараха краткотрайна възбрана за ръкостискания и други форми на физически поздрави.
Ден по-рано генералният шеф на Световната здравна организация Тедрос Адханом Гебрейесус изрази паника от бързото разпространяване на епидемията. По негови думи от началото на новото огнище към този момент има минимум 500 хипотетични случая и 130 хипотетични смъртни случая.
Превод: GlasNews.bg
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




