Над 100 деца от осем отбора се включиха в турнир

...

Над 100 деца от осем отбора се включиха във футболен турнир в Кърджали, посветен на стотната годишнина на БФС

Над 100 деца от осем тима се включиха в шампионат в Кърджали, отдаден на 100-годишнината на Българския футболен съюз (БФС). Златните медали завоюва първият отбор на ФК Арда 1924, който се наложи на финала над ФК Крумовград с 2:1.

Бронзовите медали останаха за втория състав на Арда, спечелил против ФК Кърджали с 3:1. В конфликта за петото място ФК Монек (Широко поле) победи Арда 999 след осъществяване на дузпи, а седмата позиция зае вторият тим на ФК Кърджали, надвил над третия състав на клуба.

Турнирът бе извършен на терените на игрищата на състезателен комплекс " Горубсо ", като Българският футболен съюз е обезпечил надпреварата с обезпечаване на терени, съдии, футболни топки и медали за присъединяване.