Над 100 000 автомобила се очаква да излязат от София

...
Над 100 000 автомобила се очаква да излязат от София
Коментари Харесай

Голямото пътуване започва: Хиляди автомобили по магистралите...

Над 100 000 автомобила се чака да излязат от София за идните празнични дни за Коледа. 

Най-много към 35 000 транспортни средства се чака да бъдат по Автомагистрала „ Тракия “, към 20 000 по Автомагистрала „ Хемус “, 20 000 по Автомагистрала „ Струма “ и 10 000 по Автомагистрала „ Европа “. Агенция „ Пътна инфраструктура “ моли водачите да се движат деликатно, със съобразена скорост, да съблюдават разпоредбите за придвижване и да потеглят на път с коли, готови за зимни условия.

За повишение на сигурността на придвижването при упования натоварен трафик през днешния ден – 23 декември, от 14 ч. до 20 ч. ще се лимитира придвижването на камионите над 12 т по автомагистралите „ Тракия “ и „ Струма “ - по цялата им дължина, и по Автомагистрала „ Хемус “ в сектора от София до п. в. „ Дерманци “ в областите София и Ловеч за транспортните средства, излизащи от София. Целта е да се улесни пътуването на леките коли и да се усили пропускателната дарба по най-натоварените посоки, когато доста хора потеглят на път, като се лимитират предпоставките за произшествия заради неправилни изпреварвания и образуването на колони от тежкотоварни коли.

На 30 декември придвижването на тежкотоварните камиони ще бъде спряно сред 14 ч. и 20 ч., като ограничаването ще важи за транспортните средства, излизащи от София.

В последния почивен ден от новата година – 4 януари 2026 година, възбраната за придвижване на МПС над 12 т ще е сред 12 ч. и 20 ч. и ще е за транспортните средства, пътуващи към София. Ограничението не се отнася за транспортните средства, извършващи публичен транспорт на пасажери.

На автомагистралите „ Хемус “ и „ Струма “ възбраната не обгръща МПС над 12 т, пренасящи рискови товари (ADR), живи животни, бързоразвалящи се хранителни артикули и товари на температурен режим и профилирани екарисажни камиони.

На „ Тракия “ в сектора от пътен възел „ Ихтиман “ (при 34-и км) до пътен възел „ Вакарел “ (при 23-и км) в посока София възбраната няма да важи за МПС над 12 т, пренасящи рискови товари (ADR)

В област Благоевград през днешния ден и на следващия ден сред 10:00 ч. и 20:00 ч. се вкарва реверсивно придвижване в сектора от път I-1/E-79 София - Кулата, при връзката на първокласния път с автомагистрала „ Струма “ и пътен възел „ Симитли “. Целта е улеснение на пътуването за почивните дни при упования натоварен трафик. Във вторник и сряда ще се обезпечат две ленти в посока Кулата и една лента в посока София. При претрупан трафик и по преценка на „ Пътна полиция “ могат да бъдат въвеждани и други промени в организацията на придвижване, за облекчение на пътуването и гарантиране на сигурността.

Шофьорите могат да употребяват като различни обходни направления и други републикански пътища, като се съблюдава настоящата за тях непрекъсната организация на придвижване, показват от АПИ.

 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР