Над 1 милиард души в световен план нямат достъп до

...
Над 1 милиард души в световен план нямат достъп до
Коментари Харесай

Eдин от най-големите форуми за здраве в Европа се провежда в столицата

Над 1 милиард души в международен проект нямат достъп до опазване на здравето. Как това може да се промени в продължение на няколко дни ще разискват лекари от 25 страни. В София се организира Десетият юбилеен интернационален медицински конгрес на тематика " Здравеопазването през 21 век ".


Това е един от най-големите конгреси за здраве в Европа. На конгреса взе участие и президентът на Световната здравна асоциация - проф. Леонид Айделман. Той съобщи, че модерната медицина е изправена пред нови провокации и би трябвало да се потърси метод по какъв начин да се оправим с тях.

Според здравния министър Кирил Ананиев самодейността ще способства за подобряването на здравната и управническа подготовка на лекарските организации, които съставляват делегатите на ЮЕМФ, както и за рационализиране на здравните системи посредством потребление на одобрени европейски и международни стандарти и практики.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР