Началото на Australian Open е само на броени часове разстояние.

...
Началото на Australian Open е само на броени часове разстояние.
Коментари Харесай

16-о поредно участие в Мелбърн: Григор Димитров удължава рекорда си


Началото на Australian Open е единствено на броени часове разстояние. За 16-а поредна година част от главната скица на първия за годината шампионат от Големия шлем ще бъде и Григор Димитров, който удължава впечатляващата си серия от поредни участия в Мелбърн.

С излизането си на корта за мача против Томаш Махач в първи кръг, Григор публично ще запише 16-о присъединяване в главната скица на Australian Open. Това е и най-дългата дейна серия без спиране, като Димитров дели първото място в това отношение с Адриан Манарино, който също ще запише 16-а поредна изява в Мелбърн. Зад тях са Роберто Баутиста Агут с 15, Джордан Томпсън с 13 и Александър Зверев с 11.

Димитров е част от Australian Open още от 2010-а, като тогава като №268 в света загуби в първи кръг на квалификациите. Серията му от поредни участия стартира година по-късно. Тогава, към този момент като №105, той преодоля квалификациите, а в първи кръг победи Андрей Голубьов за първата от общо 33 победи, които има в шампионата.

Най-запомнящото му присъединяване си остава това през 2017-а, когато бе на крачка от класиране за край след извънреден полуфинал с Рафаел Надал, приключил 3-6, 7-5, 6-7(5), 7-6(4), 4-6. Димитров има още три четвъртфинала в Мелбърн, а през тази година може единствено да добави към актива си, защото през 2025-а бе заставен да се откаже при започване на втория сет в мача си против Франческо Пасаро.

До напълно скоро Димитров бе и с най-дългата дейна серия от поредни участия в Големия шлем – общо 58 от Australian Open 2011 до Уимбълдън 2025). За страдание, тя завърши поради неучастието му на US Open.
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР