На този етап никой като че ли не иска да

...
На този етап никой като че ли не иска да
Коментари Харесай

Любомир Стефанов: Предсрочните избори са руска рулетка

На този стадий никой сякаш не желае да поеме отговорността, да поеме процеса „ по изчегъртване на от властта “, да застане отпред на дружината и да каже – в този момент наляво, в този момент надясно. Тезата е на политолога, учител в Нов български университет.
Предсрочните избори са рулетка и то съветска рулетка, счита той.
Партиите на статуквото, систематичните играчи, разчитат на някакъв електорат, само че на новопоявилите се политически обединения, изключително на тези на ръба на парламентарната преграда, нищо не им подсигурява, че при предварителни избори след три месеца ще имат насъбран обществен заем, който да им разреши да си усилят изборния резултат, разясни Любомир Стефанов по БНР.
От (ИТН) са измежду най-големите сюрпризирани от това, което се случи, означи Стефанов.
Гражданите чакат съответни дейности и те не са свързани единствено с лов на вещици, безапелационен е Любомир Стефанов, съгласно който партиите в Народното събрание „ се надвикват една друга, овикват се една друга с просташки език “.
Освен премахването на ГЕРБ, не се вижда в какво друго се показва смяната, разяснява Любомир Стефанов.
 Политолог: Не знам дали Слави Трифонов си е представял такава отговорност Политолог: Не знам дали Слави Трифонов си е представял такава отговорност
„ По време на всяка акция се приказват едни неща, подвига се градусът за готовност на електората, а след това, когато пристигна...
„ В момента не виждаме политически курс. Всички приказват за смяна – жителите по тази причина изпратиха подобен тризъбец – две обединения и една партия, които да донесат смяна в новия парламент. Обаче те стартират да оферират повече от същото, защото нямат консенсус за тази смяна, с изключение на да махнем ГЕРБ, в какво друго ще се показва. “
Гадаенето насища публичното пространство с токсични спекулации, посочи още преподавателят.
Гражданите желаят посока и вероятност. Започва да се натрупва чувството за контрапродуктивен безпорядък, добави Любомир Стефанов.
„ Много е хубаво хора, които са били отвън политиката, да влизат, защото внасят назад нея свежи хрумвания, канализират или ревитализират процеси и позабравени хрумвания, само че би трябвало да има посока. Разнобоят, който се излъчва, демонстрира първо бягство от отговорност, второ – липса на хрумвания. “
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР